Aktiebolag Stockholm
Planet Skin AB
12 sökningar
1,9 mkr
+9,7 %-9,9 %
−16,3 p.e.-32,1 %
−13,0 p.e.1
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsättning | 1 856 | 1 692 | 1 193 |
| Rörelseresultat | −183 | 109 | −428 |
| Årets resultat | −199 | 121 | −424 |
| Eget kapital | −478 | −278 | −399 |
| Balansomslutning | 1 488 | 1 454 | 1 295 |
| Anställda | 1 | 0 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 3 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 1 856 | 1 692 | 1 193 |
| Personalkostnader | 68 | 74 | 8 |
| Av- och nedskrivningar | 247 | 178 | 178 |
| Övriga externa kostnader | 1 713 | 1 707 | 1 328 |
| Övriga rörelseposter, netto | −11 | 376 | −107 |
| Rörelseresultat | −183 | 109 | −428 |
| Ränteintäkter | 1 | 12 | 4 |
| Räntekostnader | 17 | 1 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −199 | 121 | −424 |
| Årets resultat | −199 | 121 | −424 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 1 182 | 898 | 846 |
| Kortfristiga fordringar | 162 | 109 | 121 |
| Kassa och bank | 119 | 422 | 303 |
| Omsättningstillgångar | 280 | 531 | 424 |
| Summa tillgångar | 1 488 | 1 454 | 1 295 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | −304 | −424 | 0 |
| Eget kapital | −478 | −278 | −399 |
| Justerat eget kapital | −478 | −278 | −399 |
| Långfristiga skulder | 1 790 | 1 623 | 1 603 |
| Kortfristiga skulder | 176 | 109 | 91 |
| Summa eget kapital och skulder | 1 488 | 1 454 | 1 295 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 2 987 granskade bolag ligger Planet Skin AB bland de omsättningsmässigt största räknat på omsättning, med 1,9 miljoner kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -9,9 procent, och soliditeten var låg — -32,1 procent. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 10 procent. Bolaget sysselsatte 1 personer och har sitt säte i Stockholm.
Bolaget ska bedriva skönhetsbehandlingar, SPA- och massagebehandlingar, behandling med lasermaskiner och andra hudvårdsmaskiner och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
- Christina Kouroutsidou Kopsachilis (f. 1984) Verkställande direktör
- Christina Kouroutsidou Kopsachilis (f. 1984) Styrelseledamot
- Apostolos Kopsachilis (f. 1983) Styrelsesuppleant
- Apostolos Kopsachilis (f. 1983) Vice VD
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2022-07-15 |
|---|---|
| Bransch | Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220) |
| Adress | Råsundavägen 116, 169 50, Solna Besök: Råsundavägen 116, Solna |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |