starkabolag.se

Aktiebolag Vetlanda

Pizzeria Ekenässjön AB

140 sökningar

Omsättning 2025

2,4 mkr

−0,2 %
Rörelsemarginal

-8,6 %

−4,2 p.e.
Soliditet

82,6 %

−8,4 p.e.
Anställda

3

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning2 4122 4183 2093 0482 971
Rörelseresultat−208−106254215222
Årets resultat−920159128132
Eget kapital684776776617489
Balansomslutning8289531 190966773
Anställda33133
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning2 4122 4183 2093 0482 971
Personalkostnader1 1541 2341 2441 2101 201
Av- och nedskrivningar44222
Övriga externa kostnader385414423425448
Övriga rörelseposter, netto−1 077−872−1 286−1 196−1 098
Rörelseresultat−208−106254215222
Räntekostnader03000
Resultat efter finansiella poster−207−109255216222
Bokslutsdispositioner115111−54−54−55
Skatt03423334
Årets resultat−920159128132

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar7275482930
Varulager7311011111277
Kortfristiga fordringar562503475452395
Kassa och bank121265556373271
Omsättningstillgångar7578781 142937743
Summa tillgångar8289531 190966773
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat726726567439307
Eget kapital684776776617489
Justerat eget kapital684867955754583
Obeskattade reserver0115226172118
Kortfristiga skulder14462188177166
Summa eget kapital och skulder8289531 190966773

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Pizzeria Ekenässjön AB 2,4 miljoner kronor — mindre än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 3 miljoner kronor. Rörelsemarginalen landade på -8,6 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 82,6 procent får betecknas som hög. Arbetsstyrkan uppgick till 3 personer, med säte i Vetlanda.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall bedriva pizzeria- och restaurangverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Pizzeria Ekenässjön AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Pizzeria Ekenässjön AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Pizzeria Ekenässjön AB (556885-8137)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2012-03-01
Bransch Restaurangverksamhet (SNI 56110)
Adress
Stationsgatan 3, 574 50, Ekenässjön
Besök: Stationsgatan 3, Ekenässjön
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad