Aktiebolag Malmö
Paytack AB
45 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
33,6 %
−0,8 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 100 | 3 | 2 | 23 |
| Rörelseresultat | −10 | −8 | −14 | −511 | −9 | 98 | −120 |
| Årets resultat | −10 | −8 | −16 | −6 | −75 | 82 | −122 |
| Eget kapital | 74 | 75 | 70 | 71 | 69 | 127 | 45 |
| Balansomslutning | 220 | 218 | 214 | 214 | 715 | 737 | 221 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 7 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 100 | 3 | 2 | 23 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 | 26 |
| Av- och nedskrivningar | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 6 | 7 | 14 | 21 | 11 | 55 | 130 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | — | — | −90 | −1 | 173 | 13 |
| Rörelseresultat | −10 | −8 | −14 | −511 | −9 | 98 | −120 |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 3 | 0 | 66 | 16 | 2 |
| Resultat efter finansiella poster | −10 | −8 | −16 | −6 | −75 | 82 | −122 |
| Årets resultat | −10 | −8 | −16 | −6 | −75 | 82 | −122 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 206 | 206 | 206 | 206 | 706 | 706 | 199 |
| Kortfristiga fordringar | 11 | 8 | 8 | 8 | 8 | 31 | 9 |
| Kassa och bank | 3 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 14 |
| Omsättningstillgångar | 15 | 12 | 8 | 8 | 9 | 31 | 22 |
| Summa tillgångar | 220 | 218 | 214 | 214 | 715 | 737 | 221 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 34 | −394 | −394 | −396 | −337 | −420 | −199 |
| Eget kapital | 74 | 75 | 70 | 71 | 69 | 127 | 45 |
| Justerat eget kapital | 74 | 75 | 70 | 71 | 69 | 127 | 45 |
| Långfristiga skulder | 150 | 150 | 150 | 150 | 656 | 600 | 150 |
| Kortfristiga skulder | −4 | −7 | −6 | −7 | −10 | 10 | 26 |
| Summa eget kapital och skulder | 220 | 218 | 214 | 214 | 715 | 737 | 221 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att utveckla och sälja produkter för säker identifikation med hjälp av biometriska lösningar i huvudsak baserat på ansiktsigenkänning, tillhandahållande av tjänster kopplade till mjukvaruutveckling samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Michael Akampa (f. 1986) Styrelseledamot
- Sofia Akampa (f. 1992) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2018-11-28 |
|---|---|
| Bransch | Utgivning av annan programvara (SNI 58290) |
| Adress | Villagatan 25, 114 32, Stockholm Besök: Villagatan 25, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |