Aktiebolag Malmö
Österlenvägen Snickeri AB
66 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
−100,0 %Rörelsemarginal
–
Soliditet
53,5 %
−20,5 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 17 | 96 | 394 | 258 | 135 |
| Rörelseresultat | −99 | −17 | −43 | −128 | −64 | −18 |
| Årets resultat | 24 | −17 | −43 | −128 | −64 | −18 |
| Eget kapital | 364 | 40 | 53 | 41 | 168 | 32 |
| Balansomslutning | 680 | 54 | 73 | 378 | 278 | 141 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 6 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 17 | 96 | 394 | 258 | 135 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 |
| Av- och nedskrivningar | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 55 | 14 | 41 | 241 | 211 | 73 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | −20 | −98 | −281 | −107 | −80 |
| Rörelseresultat | −99 | −17 | −43 | −128 | −64 | −18 |
| Resultat efter finansiella poster | −99 | −17 | −43 | −128 | −64 | −18 |
| Koncernbidrag | 123 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 24 | −17 | −43 | −128 | −64 | −18 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 542 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varulager | 0 | 30 | 43 | 185 | 177 | 110 |
| Kortfristiga fordringar | 80 | 24 | 27 | 158 | 33 | 7 |
| Kassa och bank | 58 | 0 | 3 | 35 | 68 | 24 |
| Omsättningstillgångar | 138 | 54 | 73 | 378 | 278 | 141 |
| Summa tillgångar | 680 | 54 | 73 | 378 | 278 | 141 |
| Aktiekapital | 71 | 71 | 71 | 71 | 93 | 50 |
| Balanserat resultat | −210 | −198 | −209 | −81 | −18 | 0 |
| Eget kapital | 364 | 40 | 53 | 41 | 168 | 32 |
| Justerat eget kapital | 364 | 40 | 53 | 41 | 168 | 32 |
| Långfristiga skulder | 257 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 59 | 14 | 20 | 337 | 110 | 109 |
| Summa eget kapital och skulder | 680 | 54 | 73 | 378 | 278 | 141 |
| Ansvarsförbindelser | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 100 procent. Sätet finns i Malmö.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget har till föremål att driva snickeriverksamhet, samt utöva annan därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Christian Ahl (f. 1981) Styrelseledamot
- Christian Bertilsson (f. 1981) Styrelsesuppleant
Koncern
| Moderbolag | Intuitiu AB (556855-3555) |
|---|---|
| Koncernmoder | Intuitiu AB (556855-3555) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2020-03-12 |
|---|---|
| Bransch | Tillverkning av dörrar och fönster av trä (SNI 16250) |
| Adress | Örums Norregata 50, 271 76, Löderup Besök: Örums Norregata 50, Löderup |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |