Aktiebolag Uppsala
Orrhöjden AB
54 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
96,7 %
+12,3 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −51 | −44 | −47 | −44 | −31 | −59 | −41 | −18 |
| Årets resultat | 2 588 | −44 | −47 | −44 | −31 | −59 | −41 | 1 388 |
| Eget kapital | 2 639 | 216 | 310 | 545 | 784 | 998 | 1 227 | 1 438 |
| Balansomslutning | 2 729 | 256 | 351 | 575 | 804 | 1 018 | 1 227 | 1 438 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 51 | 44 | 47 | 44 | 31 | 59 | 41 | 18 |
| Rörelseresultat | −51 | −44 | −47 | −44 | −31 | −59 | −41 | −18 |
| Ränteintäkter | 2 640 | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| Resultat efter finansiella poster | 2 588 | −44 | −47 | −44 | −31 | −59 | −41 | 1 388 |
| Årets resultat | 2 588 | −44 | −47 | −44 | −31 | −59 | −41 | 1 388 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 0 | 250 | 250 | 250 | 250 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 66 |
| Kassa och bank | 2 729 | 6 | 101 | 325 | 554 | 1 018 | 1 227 | 1 373 |
| Omsättningstillgångar | 2 729 | 6 | 101 | 325 | 554 | 1 018 | 1 227 | 1 438 |
| Summa tillgångar | 2 729 | 256 | 351 | 575 | 804 | 1 018 | 1 227 | 1 438 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 1 | 210 | 307 | 539 | 765 | 1 007 | 1 218 | 0 |
| Eget kapital | 2 639 | 216 | 310 | 545 | 784 | 998 | 1 227 | 1 438 |
| Justerat eget kapital | 2 639 | 216 | 310 | 545 | 784 | 998 | 1 227 | 1 438 |
| Kortfristiga skulder | 90 | 40 | 41 | 30 | 20 | 20 | 0 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder | 2 729 | 256 | 351 | 575 | 804 | 1 018 | 1 227 | 1 438 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska äga och förvalta aktier samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Karl Roger Festin (f. 1960) Styrelseledamot
- Catarina Bjelfman Festin (f. 1961) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Claes Sjödin (f. 1974) Huvudansvarig revisor
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2018-01-26 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Stjärnvägen 22, 743 35, Storvreta Besök: Stjärnvägen 22, Storvreta |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |