starkabolag.se

Aktiebolag Gullspång

OBK Fastighetsförvaltning AB

78 sökningar

Omsättning 2025

1,7 mkr

+12,3 %
Rörelsemarginal

1,7 %

+14,7 p.e.
Soliditet

55,2 %

+5,0 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-042024-042023-042022-042021-04
Omsättning1 6901 5052 1901 3101 268
Rörelseresultat28−19760527264
Årets resultat27−9825025264
Eget kapital686659758508483
Balansomslutning1 2421 3131 7051 204910
Anställda00000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-042024-042023-042022-042021-04
Nettoomsättning1 6901 5052 1901 3101 268
Personalkostnader18718124621084
Av- och nedskrivningar5917713410675
Övriga externa kostnader1 6661 4641 262980786
Övriga rörelseposter, netto2501205713−59
Rörelseresultat28−19760527264
Räntekostnader20000
Resultat efter finansiella poster27−19760527264
Bokslutsdispositioner0100−30000
Skatt025520
Årets resultat27−9825025264

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-042024-042023-042022-042021-04
Anläggningstillgångar68127303548447
Varulager00003
Kortfristiga fordringar17412220109233
Kassa och bank1 0001 0641 382547227
Omsättningstillgångar1 1741 1861 402656463
Summa tillgångar1 2421 3131 7051 204910
Aktiekapital140140140140140
Balanserat resultat51961736834379
Eget kapital686659758508483
Justerat eget kapital686659837508483
Obeskattade reserver0010000
Kortfristiga skulder556654847696427
Summa eget kapital och skulder1 2421 3131 7051 204910

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte OBK Fastighetsförvaltning AB 1,7 miljoner kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 960 tusen kronor. Verksamheten bar en tunn rörelsemarginal om 1,7 procent, och soliditeten var hög — 55,2 procent. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 12 procent. Bolaget hör hemma i Gullspång.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolaget ska bedriva förvaltning och uthyrning av idrotts- anläggning samt campingplats och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är OBK Fastighetsförvaltning AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av OBK Fastighetsförvaltning AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller OBK Fastighetsförvaltning AB (556896-5205)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

OBK Fastighetsförvaltning AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2012-06-20
Bransch Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar (SNI 93119)
Adress
Harpunvägen 6, 547 72, Otterbäcken
Besök: Harpunvägen 6, Otterbäcken
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad