starkabolag.se

Aktiebolag Bjuv

Nybri Aktiebolag

58 sökningar

Omsättning 2025

0 tkr

−100,0 %
Rörelsemarginal

–

Soliditet

83,6 %

+7,9 p.e.
Anställda

0

−100,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning01 0512 5802 3371 760
Rörelseresultat−7−40733053083
Årets resultat−8−22718729151
Eget kapital97196773586295
Balansomslutning1162591 4271 3431 073
Anställda01111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning01 0512 5802 3371 760
Personalkostnader3286679597464
Av- och nedskrivningar0102185127219
Övriga externa kostnader2454386331283
Övriga rörelseposter, netto—−616−1 000−752−711
Rörelseresultat−7−40733053083
Räntekostnader123717
Resultat efter finansiella poster−8−43628950651
Bokslutsdispositioner0210−51−1590
Skatt0052550
Årets resultat−8−22718729151

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar4336633876756
Varulager0015200
Kortfristiga fordringar485549410259
Kassa och bank25218935758
Omsättningstillgångar72223793467318
Summa tillgångar1162591 4271 3431 073
Aktiekapital100100100100100
Balanserat resultat5323486195144
Eget kapital97196773586295
Justerat eget kapital97196940712295
Obeskattade reserver002101590
Långfristiga skulder014112381534
Kortfristiga skulder1949332217244
Summa eget kapital och skulder1162591 4271 3431 073

Verksamhet

Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 100 procent. Sätet finns i Bjuv.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva tävling, träning och uppfödning av tävlingshästar samt konsultverksamhet inom management, förbättringsarbete, HR och teknikkonsult.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Nybri Aktiebolag värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Nybri Aktiebolag, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Nybri Aktiebolag (556362-7842)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 1989-06-13
Bransch Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Adress
Kroppavägen 22, 253 55, Mörarp
Besök: Kroppavägen 22, Mörarp
F-skattRegistrerad
MomsEj registrerad