Aktiebolag Norrtälje 102 sökningar
Notenfastigheter AB
Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler
Omsättning 2025
0 tkr
−100,0 %Rörelsemarginal
–
Soliditet
23,3 %
+1,0 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 476 | 1 286 | 2 579 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −1 351 | −864 | 4 117 | 1 975 | −68 | −1 | −9 | 1 |
| Årets resultat | 1 | 98 | 2 622 | 1 116 | 2 | −1 | −1 | 1 |
| Eget kapital | 7 348 | 7 347 | 7 250 | 4 627 | 101 | 99 | 100 | 101 |
| Balansomslutning | 31 584 | 33 023 | 34 468 | 45 457 | 6 893 | 1 490 | 1 598 | 1 290 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 | 2022-08 | 2021-08* | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 476 | 1 286 | 2 579 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Av- och nedskrivningar | 1 111 | 1 111 | 1 149 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 37 | 26 | 21 | 570 | 0 | 24 | 9 | 0 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | −203 | 4 001 | −34 | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | −1 351 | −864 | 4 117 | 1 975 | −68 | −1 | −9 | 1 |
| Ränteintäkter | 0 | 16 | 1 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 1 084 | 1 316 | 816 | 569 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −2 435 | −2 163 | 3 302 | 1 406 | −68 | −1 | −9 | 1 |
| Bokslutsdispositioner | 2 525 | 2 300 | 0 | 0 | 70 | 0 | 0 | 0 |
| Koncernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 0 |
| Skatt | 89 | 39 | 680 | 290 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 1 | 98 | 2 622 | 1 116 | 2 | −1 | −1 | 1 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 | 2022-08 | 2021-08* | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 30 119 | 31 231 | 32 342 | 35 253 | 5 861 | 1 489 | 1 489 | 1 189 |
| Kortfristiga fordringar | 1 251 | 1 762 | 38 | 417 | 1 031 | 0 | 109 | 101 |
| Kassa och bank | 214 | 30 | 2 088 | 9 787 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 1 465 | 1 792 | 2 126 | 10 204 | 1 032 | 0 | 109 | 101 |
| Summa tillgångar | 31 584 | 33 023 | 34 468 | 45 457 | 6 893 | 1 490 | 1 598 | 1 290 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Balanserat resultat | 7 247 | 7 149 | 1 118 | 1 | −1 | 0 | 1 | 0 |
| Eget kapital | 7 348 | 7 347 | 7 250 | 4 627 | 101 | 99 | 100 | 101 |
| Justerat eget kapital | 7 348 | 7 347 | 7 250 | 4 627 | 101 | 99 | 100 | 101 |
| Långfristiga skulder | 22 173 | 23 421 | 24 781 | 37 984 | 1 361 | 1 361 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 2 063 | 2 255 | 2 437 | 2 846 | 5 431 | 30 | 1 498 | 1 189 |
| Summa eget kapital och skulder | 31 584 | 33 023 | 34 468 | 45 457 | 6 893 | 1 490 | 1 598 | 1 290 |
| Ställda säkerheter | 29 106 | 29 106 | 29 106 | 29 106 | 0 | 0 | 0 | 0 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 100 procent. Bolaget hör hemma i Norrtälje.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Christer Olsson (f. 1965) Styrelseledamot
- Martin Junblad (f. 1980) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Niklas Jonsson (f. 1974) Huvudansvarig revisor
Koncern
| Moderbolag | COBAB Invest AB (559055-6139) |
|---|---|
| Koncernmoder | COBAB Holding AB (556821-6252) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2011-06-01 |
|---|---|
| Adress | Gäddvägen 3, 761 48, Norrtälje Besök: Gäddvägen 3, Norrtälje |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |