Aktiebolag Staffanstorp
NoFo 2 AB
64 sökningar
Omsättning 2025
1,2 mkr
0,0 %Rörelsemarginal
51,4 %
−0,2 p.e.Soliditet
20,9 %
+5,1 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 1 200 | 1 200 | 1 161 | 1 032 | 1 032 |
| Rörelseresultat | 617 | 619 | 437 | 326 | 453 |
| Årets resultat | 435 | 327 | 337 | −132 | −48 |
| Eget kapital | 1 636 | 1 200 | 873 | 537 | 669 |
| Balansomslutning | 10 134 | 10 585 | 11 175 | 11 077 | 11 314 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 1 200 | 1 200 | 1 161 | 1 032 | 1 032 |
| Av- och nedskrivningar | 390 | 390 | 388 | 388 | 388 |
| Övriga externa kostnader | 193 | 191 | 336 | 318 | 191 |
| Rörelseresultat | 617 | 619 | 437 | 326 | 453 |
| Ränteintäkter | 1 | 1 | 2 | — | — |
| Räntekostnader | 412 | 414 | 0 | 1 | 2 |
| Resultat efter finansiella poster | 206 | 206 | 27 | −87 | 33 |
| Bokslutsdispositioner | −7 | −143 | 399 | −28 | −50 |
| Koncernbidrag | 354 | 352 | 0 | 0 | 0 |
| Skatt | 118 | 88 | 89 | 17 | 31 |
| Årets resultat | 435 | 327 | 337 | −132 | −48 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 9 717 | 10 107 | 10 496 | 10 884 | 11 272 |
| Kortfristiga fordringar | 417 | 478 | 679 | 193 | 42 |
| Omsättningstillgångar | 417 | 478 | 679 | 193 | 42 |
| Summa tillgångar | 10 134 | 10 585 | 11 175 | 11 077 | 11 314 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Balanserat resultat | 1 101 | 773 | 436 | 569 | 617 |
| Eget kapital | 1 636 | 1 200 | 873 | 537 | 669 |
| Justerat eget kapital | 2 116 | 1 674 | 1 234 | 784 | 894 |
| Obeskattade reserver | 605 | 597 | 455 | 311 | 283 |
| Långfristiga skulder | 7 819 | 8 713 | 9 750 | 10 164 | 10 297 |
| Kortfristiga skulder | 74 | 75 | 97 | 65 | 65 |
| Summa eget kapital och skulder | 10 134 | 10 585 | 11 175 | 11 077 | 11 314 |
Verksamhet
NoFo 2 AB omsatte 1,2 miljoner kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 1,1 miljoner kronor. Verksamheten bar en stark rörelsemarginal om 51,4 procent, och soliditeten var måttlig — 20,9 procent. Sätet finns i Staffanstorp.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta fast egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Max Lagerstedt (f. 1976) Ordförande, Styrelseledamot
- Mattias Rönnerling (f. 1972) Styrelseledamot
- Fabrizio-Mathias Caporicci (f. 1970) Styrelseledamot
Koncern
| Moderbolag | S:t Eriks AB (556203-4750) |
|---|---|
| Koncernmoder | Volati AB (556555-4317) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2009-02-04 |
|---|---|
| Bransch | Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202) |
| Adress | Industrivägen 4, 245 34, Staffanstorp Besök: Industrivägen 4, Staffanstorp |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |