starkabolag.se

Aktiebolag Hallsberg

Nick Isaksson Automation AB

35 sökningar

Omsättning 2025

1,3 mkr

−36,2 %
Rörelsemarginal

19,9 %

−14,7 p.e.
Soliditet

42,5 %

+0,4 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-032024-032023-032022-032021-03
Omsättning1 3392 1001 4211 457742
Rörelseresultat267727419534260
Årets resultat200340321357167
Eget kapital259459374408261
Balansomslutning6101 1581 1311 367873
Anställda11111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-032024-032023-032022-032021-03
Nettoomsättning1 3392 1001 4211 457742
Personalkostnader704873723682319
Av- och nedskrivningar6268686868
Övriga externa kostnader221223215163114
Övriga rörelseposter, netto−85−209—−1019
Rörelseresultat267727419534260
Ränteintäkter110——
Räntekostnader41281127711
Resultat efter finansiella poster226447407457178
Bokslutsdispositioner365801155
Skatt631648611166
Årets resultat200340321357167

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-032024-032023-032022-032021-03
Anläggningstillgångar70402241630416
Kortfristiga fordringar208435360237124
Kassa och bank332321530500334
Omsättningstillgångar539757890738458
Summa tillgångar6101 1581 1311 367873
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat9693144
Eget kapital259459374408261
Justerat eget kapital259488449483344
Obeskattade reserver0369494105
Långfristiga skulder000164197
Kortfristiga skulder351663663701310
Summa eget kapital och skulder6101 1581 1311 367873

Verksamhet

Nick Isaksson Automation AB omsatte 1,3 miljoner kronor räkenskapsåret 2025, mindre än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 1,5 miljoner kronor. Rörelsemarginalen landade på 19,9 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 42,5 procent får betecknas som god. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 36 procent. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Hallsberg.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolaget ska bedriva försäljning av tjänster såsom reparationer och programmering av industrimaskiner, försäljning av elmaterial samt därmed förenlig verksamhet. Erbjuda tjänster inom skötsel av grönytor, uthyrning av liftar handmaskiner, släpkärra och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Nick Isaksson Automation AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Nick Isaksson Automation AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Nick Isaksson Automation AB (559174-9964)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Nick Isaksson Automation AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2018-10-11
Bransch Reparation och underhåll av maskiner (SNI 33120)
Adress
Ytongvägen 11, Kumla, 692 72, Kumla
Besök: Ytongvägen 11, Kumla
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad