Aktiebolag Stockholm 264 sökningar
Netalia AB
Elinstallationer
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
98,2 %
−0,0 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 67 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −10 | −10 | −9 | −9 | −13 | −1 484 | 0 | 0 |
| Årets resultat | −9 | −10 | −9 | −9 | −13 | −1 499 | −324 | −324 |
| Eget kapital | 425 | 435 | 444 | 453 | 463 | 481 | 1 935 | 1 935 |
| Balansomslutning | 433 | 443 | 456 | 465 | 475 | 496 | 2 002 | 2 002 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 | 2022-08 | 2021-08 | 2020-08 | 2019-08 | 2018-08 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 67 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 10 | 10 | 9 | 9 | 13 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | — | — | — | — | −1 551 | — | — |
| Rörelseresultat | −10 | −10 | −9 | −9 | −13 | −1 484 | 0 | 0 |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 |
| Resultat efter finansiella poster | −9 | −10 | −9 | −9 | −13 | −1 484 | −2 | −2 |
| Skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 | 322 | 322 |
| Årets resultat | −9 | −10 | −9 | −9 | −13 | −1 499 | −324 | −324 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 | 2022-08 | 2021-08 | 2020-08 | 2019-08 | 2018-08 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 298 | 1 298 |
| Varulager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| Kortfristiga fordringar | 2 | 17 | 18 | 12 | 0 | 0 | 253 | 253 |
| Kassa och bank | 431 | 426 | 438 | 453 | 474 | 496 | 449 | 449 |
| Omsättningstillgångar | 433 | 443 | 456 | 465 | 475 | 496 | 703 | 703 |
| Summa tillgångar | 433 | 443 | 456 | 465 | 475 | 496 | 2 002 | 2 002 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 384 | 395 | 403 | 412 | 426 | 1 976 | 1 881 | 1 887 |
| Eget kapital | 425 | 435 | 444 | 453 | 463 | 481 | 1 935 | 1 935 |
| Justerat eget kapital | 425 | 435 | 444 | 453 | 463 | 481 | 1 935 | 1 935 |
| Långfristiga skulder | 3 | 3 | 6 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 15 | 67 | 67 |
| Summa eget kapital och skulder | 433 | 443 | 456 | 465 | 475 | 496 | 2 002 | 2 002 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet ska vara konsultverksamhet inom IT såsom tillhandahållande av nätverkslösningar, webbutveckling samt backuplösningar.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Markus Helin (f. 1988) Styrelseledamot
- Supussorn Netpheng (f. 1991) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2010-04-01 |
|---|---|
| Adress | Råsundavägen 169B, 169 36, Solna Besök: Råsundavägen 169 B, Solna |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |
| Telefon | 076-2895371 |