Aktiebolag Stockholm
Neoki AB
20 sökningar
7,3 mkr
+440,8 %1,4 %
−24,3 p.e.66,3 %
+59,3 p.e.1
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning | 7 312 | 1 352 | 0 |
| Rörelseresultat | 103 | 347 | −147 |
| Årets resultat | −109 | 269 | −147 |
| Eget kapital | 3 667 | 290 | 20 |
| Balansomslutning | 5 531 | 4 652 | 20 |
| Anställda | 1 | 1 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 3 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04* |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 7 312 | 1 352 | 0 |
| Personalkostnader | 1 591 | 316 | 0 |
| Av- och nedskrivningar | 285 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 1 560 | 707 | 61 |
| Övriga rörelseposter, netto | −3 773 | 18 | — |
| Rörelseresultat | 103 | 347 | −147 |
| Ränteintäkter | 6 | 0 | 0 |
| Räntekostnader | 120 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −11 | 347 | −147 |
| Bokslutsdispositioner | 45 | −45 | 0 |
| Skatt | 143 | 33 | 0 |
| Årets resultat | −109 | 269 | −147 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 2 544 | 2 869 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 2 739 | 1 510 | 20 |
| Kassa och bank | 4 | 1 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 2 987 | 1 783 | 20 |
| Summa tillgångar | 5 531 | 4 652 | 20 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 3 751 | −4 | 142 |
| Eget kapital | 3 667 | 290 | 20 |
| Justerat eget kapital | 3 667 | 326 | 20 |
| Obeskattade reserver | 0 | 45 | 0 |
| Långfristiga skulder | 1 378 | 3 507 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 486 | 810 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder | 5 531 | 4 652 | 20 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Räkenskapsåret 2025 omsatte Neoki AB 7,3 miljoner kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 562 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på 1,4 procent — en tunn nivå — medan soliditeten på 66,3 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 441 procent. Bolaget sysselsatte en person och har sitt säte i Stockholm.
Bolaget kommer att tillhandahålla tjänster inom IT som hemsidor, programering och marknadsföring och liknande verksamhet.
Styrelse & ledning
- Harry Azarak (f. 1977) Ordförande, Styrelseledamot
- Zara Zamani Azarak (f. 1985) Styrelsesuppleant
Koncern
| Moderbolag | ArvTech AB (559257-9634) |
|---|---|
| Koncernmoder | ArvTech AB (559257-9634) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2022-09-29 |
|---|---|
| Bransch | Dataprogrammering (SNI 62100) |
| Adress | lyngavägen 66, 305 64, Gullbrandstorp Besök: Lyngavägen 66, Gullbrandstorp |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |