Aktiebolag Stockholm
Natasha T i Stockholm AB
121 sökningar
Omsättning 2025
1 mkr
+1,3 %Rörelsemarginal
-4,2 %
+31,3 p.e.Soliditet
54,8 %
+10,1 p.e.Anställda
1
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 1 003 | 990 | 1 232 | 1 026 | 980 | 1 104 | 1 609 | 1 965 |
| Rörelseresultat | −42 | −351 | −261 | −31 | −93 | 164 | 403 | 120 |
| Årets resultat | −15 | −387 | −231 | 47 | 3 | −12 | 236 | 89 |
| Eget kapital | 218 | 233 | 620 | 850 | 803 | 800 | 812 | 576 |
| Balansomslutning | 398 | 522 | 1 303 | 1 656 | 2 057 | 2 094 | 2 261 | 1 080 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 1 003 | 990 | 1 232 | 1 026 | 980 | 1 104 | 1 609 | 1 965 |
| Personalkostnader | 502 | 499 | 395 | 572 | 434 | 414 | 689 | 649 |
| Av- och nedskrivningar | 0 | 0 | 30 | 0 | 63 | 0 | 0 | 17 |
| Övriga externa kostnader | 462 | 708 | 920 | 551 | 544 | 432 | 1 114 | 887 |
| Övriga rörelseposter, netto | −81 | −134 | −148 | 66 | −32 | −94 | 597 | −292 |
| Rörelseresultat | −42 | −351 | −261 | −31 | −93 | 164 | 403 | 120 |
| Ränteintäkter | 0 | 3 | 8 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 60 | 93 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 |
| Resultat efter finansiella poster | −101 | −442 | −310 | −45 | −4 | 22 | 402 | 92 |
| Bokslutsdispositioner | 101 | 55 | 79 | 109 | 10 | 0 | −101 | 34 |
| Skatt | 15 | 0 | 0 | 17 | 3 | 34 | 65 | 36 |
| Årets resultat | −15 | −387 | −231 | 47 | 3 | −12 | 236 | 89 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 393 | 0 | 1 588 | 0 | 0 | 113 |
| Varulager | 45 | 45 | 45 | 49 | 111 | 111 | 111 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 28 | 44 | 79 | 38 | 134 | 168 | 204 | 401 |
| Kassa och bank | 55 | 337 | 403 | 1 478 | 138 | 1 247 | 1 826 | 446 |
| Omsättningstillgångar | 398 | 522 | 910 | 1 656 | 469 | 2 094 | 2 261 | 967 |
| Summa tillgångar | 398 | 522 | 1 303 | 1 656 | 2 057 | 2 094 | 2 261 | 1 080 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Balanserat resultat | 133 | 520 | 751 | 703 | 700 | 712 | 476 | 387 |
| Eget kapital | 218 | 233 | 620 | 850 | 803 | 800 | 812 | 576 |
| Justerat eget kapital | 239 | 334 | 765 | 1 057 | 1 097 | 1 102 | 1 114 | 798 |
| Obeskattade reserver | 26 | 127 | 182 | 261 | 370 | 380 | 380 | 279 |
| Kortfristiga skulder | 154 | 162 | 501 | 545 | 884 | 914 | 1 069 | 225 |
| Summa eget kapital och skulder | 398 | 522 | 1 303 | 1 656 | 2 057 | 2 094 | 2 261 | 1 080 |
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 4 988 granskade bolag ligger Natasha T i Stockholm AB över mittlinjen räknat på omsättning, med 1 miljoner kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på -4,2 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 54,8 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 1 procent. Bolaget sysselsatte 1 personer och har sitt säte i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva frisör- och makeupverksamhet samt utbildning i anslutning härtill samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Natasha Samuelsson Toloue (f. 1975) Styrelseledamot
- Samaneh Lomander (f. 1980) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2004-12-29 |
|---|---|
| Bransch | Frisörer och barberare (SNI 96210) |
| Adress | Sibylleg 14, 114 39, Stockholm Besök: Sibyllegatan 14, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |