Aktiebolag Stockholm
Narva Derma Center AB
156 sökningar
Omsättning 2025
170 tkr
+24,1 %Rörelsemarginal
-40,0 %
+43,9 p.e.Soliditet
19,0 %
+0,6 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 170 | 137 | 143 | 797 | 4 153 |
| Rörelseresultat | −68 | −115 | −116 | −861 | −837 |
| Årets resultat | −68 | −115 | −116 | −863 | −848 |
| Eget kapital | 121 | 119 | 134 | 150 | 112 |
| Balansomslutning | 636 | 645 | 762 | 1 316 | 4 627 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 170 | 137 | 143 | 797 | 4 153 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 173 | 961 |
| Av- och nedskrivningar | 41 | 41 | 41 | 41 | 147 |
| Övriga externa kostnader | 462 | 516 | 502 | 922 | 1 317 |
| Övriga rörelseposter, netto | 265 | 305 | 284 | −522 | −2 565 |
| Rörelseresultat | −68 | −115 | −116 | −861 | −837 |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 0 | 1 | 11 |
| Resultat efter finansiella poster | −68 | −115 | −116 | −863 | −848 |
| Årets resultat | −68 | −115 | −116 | −863 | −848 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 454 | 496 | 537 | 578 | 1 876 |
| Kortfristiga fordringar | 99 | 97 | 95 | 142 | 2 293 |
| Kassa och bank | 83 | 52 | 130 | 596 | 458 |
| Omsättningstillgångar | 182 | 149 | 225 | 737 | 2 751 |
| Summa tillgångar | 636 | 645 | 762 | 1 316 | 4 627 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Balanserat resultat | −1 | 14 | 30 | 893 | −10 |
| Eget kapital | 121 | 119 | 134 | 150 | 112 |
| Justerat eget kapital | 121 | 119 | 134 | 150 | 112 |
| Långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 018 |
| Kortfristiga skulder | 515 | 526 | 628 | 1 166 | 497 |
| Summa eget kapital och skulder | 636 | 645 | 762 | 1 316 | 4 627 |
| Ansvarsförbindelser | 0 | 0 | 2 850 | 0 | 1 850 |
Verksamhet
Räkenskapsåret 2025 omsatte Narva Derma Center AB 170 tusen kronor — mindre än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 643 tusen kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -40,0 procent, och soliditeten var måttlig — 19,0 procent. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 24 procent. Sätet finns i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolaget ska bedriva verksamhet med estetmedicinska hudvårds- behandlingar, äga och förvalta samt köpa och sälja fastigheter och värdepapper samt idka därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Jan Stefan Nydahl (f. 1952) Styrelseledamot
- Alexandra Lena Birgitta Leiderby (f. 1959) Styrelsesuppleant
Koncern
| Moderbolag | Narva Åderbråckscenter Holding AB (559237-7872) |
|---|---|
| Koncernmoder | Specialist Kirurgen - Stefan Nydahl AB (556622-0280) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 1963-08-21 |
|---|---|
| Bransch | Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220) |
| Adress | Narvavägen 24, 115 22, Stockholm Besök: Narvavägen 24, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |