starkabolag.se

Aktiebolag Lerum

Mylla utveckling AB

50 sökningar

Omsättning 2026

639 tkr

−42,8 %
Rörelsemarginal

30,7 %

+35,1 p.e.
Soliditet

51,2 %

+57,3 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2026-022025-022024-022023-022022-02
Omsättning6391 1171 2763490
Rörelseresultat196−4916119−33
Årets resultat130−4811100−33
Eget kapital123−710392−8
Balansomslutning30411434021819
Anställda11000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2026-022025-022024-022023-022022-02*
Nettoomsättning6391 1171 2763490
Personalkostnader148930000
Övriga externa kostnader282228000
Övriga rörelseposter, netto−13−8−1 260−230—
Rörelseresultat196−4916119−33
Ränteintäkter011——
Resultat efter finansiella poster197−4817119−33
Bokslutsdispositioner−410000
Skatt2506180
Årets resultat130−4811100−33

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2026-022025-022024-022023-022022-02*
Anläggningstillgångar13120240
Kortfristiga fordringar217472981001
Kassa och bank7455429418
Omsättningstillgångar29210234019419
Summa tillgångar30411434021819
Aktiekapital2525252525
Balanserat resultat−321667−330
Eget kapital123−710392−8
Justerat eget kapital156−710392−8
Obeskattade reserver410000
Kortfristiga skulder14012123712627
Summa eget kapital och skulder30411434021819

* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.

Verksamhet

Räkenskapsåret 2026 omsatte Mylla utveckling AB 639 tusen kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 200 tusen kronor. Verksamheten bar en stark rörelsemarginal om 30,7 procent, och soliditeten var hög — 51,2 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 43 procent. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Lerum.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Managementkonsult, organisationsutveckling, individutveckling, samtalscoachning, karriärsrådgivning, föreläsning, utbildning, uppträdande, artistisk verksamhet, musikundervisning.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Mylla utveckling AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Mylla utveckling AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Mylla utveckling AB (559302-3541)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2021-02-16
Bransch Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Adress
Mårdvägen 51, 448 34, Floda
Besök: Mårdvägen 51, Floda
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad