starkabolag.se

Aktiebolag Mörbylånga

Mister Mister Production AB

101 sökningar

Omsättning 2025

103 tkr

−93,4 %
Rörelsemarginal

1,9 %

+31,7 p.e.
Soliditet

-163,9 %

Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning1031 5622 9452 5692 526
Rörelseresultat2−465142190−60
Årets resultat2−465112170−60
Eget kapital−136−13732721546
Balansomslutning83229776612455
Anställda00000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning1031 5622 9452 5692 526
Personalkostnader0736664551606
Av- och nedskrivningar26101313
Övriga externa kostnader99355432374347
Övriga rörelseposter, netto—−930−1 697−1 441−1 620
Rörelseresultat2−465142190−60
Ränteintäkter012——
Räntekostnader11201
Resultat efter finansiella poster2−465142189−60
Skatt0030200
Årets resultat2−465112170−60

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar798696109
Varulager0024919946
Kortfristiga fordringar3842258124138
Kassa och bank38178183193162
Omsättningstillgångar76220689515346
Summa tillgångar83229776612455
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat−268198165−556
Eget kapital−136−13732721546
Justerat eget kapital−136−13732721546
Långfristiga skulder190236230209203
Kortfristiga skulder29130219188206
Summa eget kapital och skulder83229776612455
Ansvarsförbindelser808080800

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Mister Mister Production AB 103 tusen kronor — mindre än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 424 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på 1,9 procent — en tunn nivå — medan soliditeten på -163,9 procent får betecknas som låg. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 93 procent. Bolaget hör hemma i Mörbylånga.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Företaget ska bedriva byggnadsverksamhet, d.v.s allt inom byggsektorn såsom nyproduktion, ombyggnad och renoveringar. Uthyrningsverksamhet av ljud och ljus men även arrangera publika evenemang inom kultursidan. Dessutom ska en affärs- verksamhet med försäljning av blommor och presenter bedrivas.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Mister Mister Production AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Mister Mister Production AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Mister Mister Production AB (556909-6745)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2012-11-07
Bransch Uthyrning och leasing av diverse övrig utrustning samt diverse övriga maskiner och materiella tillgångar (SNI 77390)
Adress
Eriksöre Bygata 23, 386 93, Färjestaden
Besök: Eriksöre Bygata 23, Färjestaden
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad
Telefon070-7784076