Aktiebolag Lomma
Lupemia AB
78 sökningar
Omsättning 2025
5 tkr
Rörelsemarginal
-200,0 %
Soliditet
99,2 %
+2,9 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −10 | −20 | −12 | −12 | −14 |
| Årets resultat | −35 | −20 | −12 | −12 | −14 |
| Eget kapital | 1 287 | 1 322 | 1 341 | 1 354 | 1 366 |
| Balansomslutning | 1 297 | 1 372 | 1 351 | 1 364 | 1 376 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 15 | 20 | 12 | 12 | 14 |
| Rörelseresultat | −10 | −20 | −12 | −12 | −14 |
| Räntekostnader | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −35 | −20 | −12 | −12 | −14 |
| Årets resultat | −35 | −20 | −12 | −12 | −14 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 1 202 | 1 202 | 1 202 | 1 202 | 1 202 |
| Kortfristiga fordringar | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 93 | 170 | 149 | 162 | 174 |
| Omsättningstillgångar | 95 | 170 | 150 | 162 | 174 |
| Summa tillgångar | 1 297 | 1 372 | 1 351 | 1 364 | 1 376 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 1 272 | 1 292 | 1 303 | 1 316 | 1 330 |
| Eget kapital | 1 287 | 1 322 | 1 341 | 1 354 | 1 366 |
| Justerat eget kapital | 1 287 | 1 322 | 1 341 | 1 354 | 1 366 |
| Långfristiga skulder | 0 | 40 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Summa eget kapital och skulder | 1 297 | 1 372 | 1 351 | 1 364 | 1 376 |
Verksamhet
Lupemia AB stängde räkenskapsåret 2025 med 5 tusen kronor i omsättning. Rörelsemarginalen landade på -200,0 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 99,2 procent får betecknas som hög. Sätet finns i Lomma.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall äga och förvalta aktier samt fastigheter.
Styrelse & ledning
Exekutiva befattningar
- Peter Thulin (f. 1965) Verkställande direktör
Styrelse
- Peter Thulin (f. 1965) Styrelseledamot
- Maria Thulin (f. 1966) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2010-12-22 |
|---|---|
| Bransch | Handel med och förvaltning av värdepapper, för egen räkning (SNI 64993) |
| Adress | Ringvägen 12, 237 35, Bjärred Besök: Ringvägen 12, Bjärred |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |