starkabolag.se

Aktiebolag Lomma

Lotta Stagne AB

44 sökningar

Omsättning 2025

781 tkr

−40,9 %
Rörelsemarginal

-5,8 %

−9,3 p.e.
Soliditet

53,1 %

+7,7 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning7811 3211 0251 2511 116
Rörelseresultat−45474841110
Årets resultat171133361383
Eget kapital486440307271258
Balansomslutning1 0041 0747911 075931
Anställda11111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning7811 3211 0251 2511 116
Personalkostnader581857681855901
Övriga externa kostnader245417297356256
Övriga rörelseposter, netto————151
Rörelseresultat−45474841110
Resultat efter finansiella poster1711554841109
Bokslutsdispositioner0−1400−25
Skatt0912281
Årets resultat171133361383

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar11000
Kortfristiga fordringar673617174631531
Kassa och bank330456617444400
Omsättningstillgångar1 0031 0747911 075931
Summa tillgångar1 0041 0747911 075931
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat265257221208125
Eget kapital486440307271258
Justerat eget kapital533487343307294
Obeskattade reserver5959454545
Kortfristiga skulder459575439759628
Summa eget kapital och skulder1 0041 0747911 075931

Verksamhet

Lotta Stagne AB omsatte 781 tusen kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 200 tusen kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -5,8 procent, och soliditeten var hög — 53,1 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 41 procent. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Lomma.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolaget ska bedriva konsult och utbildningsverksamhet avseende företags organisation samt individutveckling.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Lotta Stagne AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Lotta Stagne AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Lotta Stagne AB (559188-3474)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Lotta Stagne AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2018-12-21
Bransch Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Adress
Örtagårdsvägen 2, 237 34, Bjärred
Besök: Örtagårdsvägen 2, Bjärred
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad