starkabolag.se

Aktiebolag Tibro

Locustella Kvadranten AB

92 sökningar

Omsättning 2025

0 tkr

−100,0 %
Rörelsemarginal

–

Soliditet

99,8 %

+22,7 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-08
Omsättning08410816380
Rörelseresultat−129780−7−24
Årets resultat52879−1736
Eget kapital421416129120138
Balansomslutning4225401 0601 0921 237
Anställda00000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-12*2021-08
Nettoomsättning08410816380
Av- och nedskrivningar00172317
Övriga externa kostnader1262514687
Övriga rörelseposter, netto—23914−1—
Rörelseresultat−129780−7−24
Ränteintäkter650——
Räntekostnader015716141
Resultat efter finansiella poster52879−67−64
Koncernbidrag00050100
Årets resultat52879−1736

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-12*2021-08
Anläggningstillgångar009981 0151 038
Kortfristiga fordringar841430176
Kassa och bank414536484723
Omsättningstillgångar4225406377199
Summa tillgångar4225401 0601 0921 237
Aktiekapital100100100100100
Balanserat resultat3162920372
Eget kapital421416129120138
Justerat eget kapital421416129120138
Långfristiga skulder0123896896930
Kortfristiga skulder113576169
Summa eget kapital och skulder4225401 0601 0921 237
Ställda säkerheter001 5601 5601 560

* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.

Verksamhet

Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 100 procent. Bolaget hör hemma i Tibro.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva fastighetsförvaltning samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Exekutiva befattningar
Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Locustella Kvadranten AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Locustella Kvadranten AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Locustella Kvadranten AB (556605-8789)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2001-02-16
Bransch Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201)
Adress
Box 240, 543 23, Tibro
Besök: Box 240, Tibro
F-skattRegistrerad
MomsEj registrerad