Aktiebolag Stockholm
Limpeza Holding AB
53 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
93,2 %
+4,8 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −2 | −4 | −2 | −2 | −1 | −1 | −1 |
| Årets resultat | 498 | 1 596 | 1 595 | 1 514 | −1 | 2 983 | 4 953 |
| Eget kapital | 4 988 | 4 989 | 4 993 | 4 998 | 4 985 | 6 486 | 5 003 |
| Balansomslutning | 5 350 | 5 643 | 5 648 | 5 380 | 5 483 | 6 825 | 5 336 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 7 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 2 | 4 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Rörelseresultat | −2 | −4 | −2 | −2 | −1 | −1 | −1 |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 | 46 |
| Resultat efter finansiella poster | 498 | 1 596 | 1 598 | 1 514 | −1 | 2 983 | 4 953 |
| Skatt | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 498 | 1 596 | 1 595 | 1 514 | −1 | 2 983 | 4 953 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 5 321 | 5 321 | 5 321 | 5 321 | 5 321 | 5 321 | 5 321 |
| Kortfristiga fordringar | 16 | 15 | 18 | 17 | 0 | 1 500 | 0 |
| Kassa och bank | 13 | 307 | 309 | 42 | 162 | 4 | 15 |
| Omsättningstillgångar | 29 | 322 | 327 | 59 | 162 | 1 504 | 15 |
| Summa tillgångar | 5 350 | 5 643 | 5 648 | 5 380 | 5 483 | 6 825 | 5 336 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 4 440 | 3 343 | 3 348 | 3 434 | 4 936 | 3 453 | 0 |
| Eget kapital | 4 988 | 4 989 | 4 993 | 4 998 | 4 985 | 6 486 | 5 003 |
| Justerat eget kapital | 4 988 | 4 989 | 4 993 | 4 998 | 4 985 | 6 486 | 5 003 |
| Långfristiga skulder | 323 | 323 | 323 | 323 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 39 | 331 | 332 | 59 | 498 | 339 | 333 |
| Summa eget kapital och skulder | 5 350 | 5 643 | 5 648 | 5 380 | 5 483 | 6 825 | 5 336 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Företaget bedriver holdingverksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Efrain Araujo Roldan (f. 1967) Styrelseledamot
- Walter Araujo Roldan (f. 1961) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Robert Nyholm (f. 1981) Huvudansvarig revisor
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2018-10-29 |
|---|---|
| Bransch | Livsmedelshandel med brett sortiment, ej varuhus eller stormarknad (SNI 47112) |
| Adress | Partihandlarväg 12C, 120 44, Årsta Besök: Partihandlarvägen 12 C, Årsta |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |