Aktiebolag Knivsta
Knivsta Industrihus AB
127 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
99,9 %
+0,1 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 1 363 | 40 | 35 | 2 652 | 898 | 658 | 758 | 1 202 |
| Eget kapital | 5 801 | 4 681 | 5 341 | 5 306 | 3 654 | 3 381 | 2 723 | 1 965 |
| Balansomslutning | 5 805 | 4 688 | 5 341 | 5 306 | 3 654 | 3 381 | 2 723 | 1 965 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ränteintäkter | 1 367 | 47 | 36 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 0 | 48 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| Resultat efter finansiella poster | 1 367 | 47 | 35 | 2 652 | 900 | 658 | 758 | 1 202 |
| Skatt | 3 | 7 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 1 363 | 40 | 35 | 2 652 | 898 | 658 | 758 | 1 202 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 3 339 | 3 338 | 3 338 | 3 338 | 3 338 | 3 338 | 768 | 768 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 121 | 118 |
| Kassa och bank | 2 466 | 1 350 | 2 003 | 1 968 | 316 | 42 | 1 834 | 1 078 |
| Omsättningstillgångar | 2 466 | 1 350 | 2 003 | 1 968 | 316 | 42 | 1 955 | 1 197 |
| Summa tillgångar | 5 805 | 4 688 | 5 341 | 5 306 | 3 654 | 3 381 | 2 723 | 1 965 |
| Aktiekapital | 87 | 87 | 87 | 87 | 87 | 87 | 87 | 87 |
| Balanserat resultat | 4 351 | 4 554 | 5 219 | 2 567 | 2 669 | 2 636 | 1 878 | 676 |
| Eget kapital | 5 801 | 4 681 | 5 341 | 5 306 | 3 654 | 3 381 | 2 723 | 1 965 |
| Justerat eget kapital | 5 801 | 4 681 | 5 341 | 5 306 | 3 654 | 3 381 | 2 723 | 1 965 |
| Kortfristiga skulder | 4 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder | 5 805 | 4 688 | 5 341 | 5 306 | 3 654 | 3 381 | 2 723 | 1 965 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolaget ska äga och förvalta värdepapper och fastigheter. Aktiebolaget ska även bedriva konsultverksamhet inom fastighet och management, samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Lars Kylin (f. 1973) Styrelseledamot
- Kristina Kylin (f. 1965) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2013-10-17 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Bergsstigen 8, 741 47, Knivsta Besök: Bergsstigen 8, Knivsta |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |