starkabolag.se

Aktiebolag Norrtälje

Klarin1 AB

57 sökningar

Omsättning 2024

0 tkr

Rörelsemarginal

–

Soliditet

17,0 %

−20,9 p.e.
Anställda

1

−50,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2024-122023-122022-122021-122020-12
Omsättning001 8371461 506
Rörelseresultat−268−408891−49428
Årets resultat−313−295650−309176
Eget kapital12243573080425
Balansomslutning7191 1501 1452401 146
Anställda12222
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2024-122023-122022-122021-122020-12
Nettoomsättning001 8371461 506
Personalkostnader292576574571 089
Av- och nedskrivningar1691731500
Övriga externa kostnader70145274212390
Övriga rörelseposter, netto———29—
Rörelseresultat−268−408891−49428
Ränteintäkter100——
Räntekostnader4636131
Resultat efter finansiella poster−313−443890−49727
Bokslutsdispositioner0148−148188200
Skatt0092051
Årets resultat−313−295650−309176

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2024-122023-122022-122021-122020-12
Anläggningstillgångar5006695900
Kortfristiga fordringar20077509202629
Kassa och bank1940457738517
Omsättningstillgångar2194811 0862401 146
Summa tillgångar7191 1501 1452401 146
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat38568030245199
Eget kapital12243573080425
Justerat eget kapital12243584880574
Obeskattade reserver001480188
Långfristiga skulder438540000
Kortfristiga skulder159175267160533
Summa eget kapital och skulder7191 1501 1452401 146

Verksamhet

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom IT branschen. Program och projektledning, teknisk och IT-arkitektuell rådgivning, samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Klarin1 AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Klarin1 AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Klarin1 AB (559000-9519)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2015-01-20
Bransch Datakonsultverksamhet (SNI 62201)
Adress
999 99, Adress Saknas
Besök: Okänd adress, Okänd
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad