starkabolag.se

Aktiebolag Landskrona

KILA Consulting AB

99 sökningar

Omsättning 2025

352 tkr

−69,6 %
Rörelsemarginal

-17,3 %

−84,4 p.e.
Soliditet

89,2 %

+11,4 p.e.
Anställda

2

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning3521 158936835671
Rörelseresultat−61777327330−68
Årets resultat04722412060
Eget kapital313548316281144
Balansomslutning6611 123621518272
Anställda22223
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning3521 158936835671
Personalkostnader3638241198493
Av- och nedskrivningar00272727
Övriga externa kostnader0000314
Övriga rörelseposter, netto−377−343−341−28095
Rörelseresultat−61777327330−68
Ränteintäkter0121——
Resultat efter finansiella poster−61789328330−68
Bokslutsdispositioner61−196−18−7068
Skatt012169540
Årets resultat04722412060

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar0002754
Kortfristiga fordringar1036935012
Kassa och bank5581 054586491206
Omsättningstillgångar6611 123621491218
Summa tillgångar6611 123621518272
Aktiekapital7575757575
Balanserat resultat23810069
Eget kapital313548316281144
Justerat eget kapital589873485437243
Obeskattade reserver348409213196125
Kortfristiga skulder016692413
Summa eget kapital och skulder6611 123621518272

Verksamhet

KILA Consulting AB omsatte 352 tusen kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 201 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på -17,3 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 89,2 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 70 procent. Arbetsstyrkan uppgick till 2 personer, med säte i Landskrona.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolaget ska bedriva agentur för försäljning och service av produkter inom järnvägsindustrin, konsultverksamhet inom ekonomi och järnvägsteknik, samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Exekutiva befattningar
Styrelse
Företagsvärdering

Vad är KILA Consulting AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av KILA Consulting AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller KILA Consulting AB (556865-8594)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2011-09-28
Bransch Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Adress
Carl Xi:s Väg, 40a, 261 37, Landskrona
Besök: Carl Xi:s Väg 40 A, Landskrona
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad
Telefon0418-14565