Aktiebolag Stockholm
Jörgen Sandberg Idrott och Rehab AB
9 sökningar
165 tkr
−7,8 %78,2 %
−18,5 p.e.56,9 %
−12,3 p.e.0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsättning | 165 | 179 |
| Rörelseresultat | 129 | 173 |
| Årets resultat | 102 | 137 |
| Eget kapital | 194 | 162 |
| Balansomslutning | 341 | 234 |
| Anställda | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 2 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-06 | 2024-06* |
|---|---|---|
| Nettoomsättning | 165 | 179 |
| Personalkostnader | 3 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 34 | 6 |
| Övriga rörelseposter, netto | 1 | — |
| Rörelseresultat | 129 | 173 |
| Resultat efter finansiella poster | 128 | 173 |
| Skatt | 27 | 36 |
| Årets resultat | 102 | 137 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-06 | 2024-06* |
|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 2 | 20 |
| Kassa och bank | 339 | 214 |
| Omsättningstillgångar | 341 | 234 |
| Summa tillgångar | 341 | 234 |
| Aktiekapital | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 67 | 0 |
| Eget kapital | 194 | 162 |
| Justerat eget kapital | 194 | 162 |
| Kortfristiga skulder | 147 | 72 |
| Summa eget kapital och skulder | 341 | 234 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 2 600 granskade bolag ligger Jörgen Sandberg Idrott och Rehab AB strax under mitten räknat på omsättning, med 165 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en stark rörelsemarginal om 78,2 procent, och soliditeten var hög — 56,9 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 8 procent. Bolaget hör hemma i Stockholm.
Bolaget ska bedriva fysioterapeutisk verksamhet samt utbilda och föreläsa.
Styrelse & ledning
- Jörgen Sandberg (f. 1978) Styrelseledamot
- Helena Björkman (f. 1978) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2023-09-04 |
|---|---|
| Bransch | Personalutbildning (SNI 85594) |
| Adress | Misteltunet 8, 181 48, Lidingö Besök: Misteltunet 8, Lidingö |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |