Aktiebolag Stockholm 84 sökningar
Jonevret Reach Communication AB
Arrangemang av kongresser och mässor
2,6 mkr
+27,8 %25,3 %
+16,7 p.e.54,2 %
+1,4 p.e.1
−50,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 2 608 | 2 040 | 1 279 | 836 | 82 | 55 | 913 | 1 030 |
| Rörelseresultat | 660 | 175 | 122 | 156 | 58 | −82 | 0 | 78 |
| Årets resultat | 375 | 164 | 63 | 104 | 51 | −41 | −4 | 49 |
| Eget kapital | 1 034 | 659 | 495 | 432 | 328 | 276 | 318 | 322 |
| Balansomslutning | 1 906 | 1 247 | 1 121 | 1 080 | 750 | 678 | 806 | 772 |
| Anställda | 1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 2 608 | 2 040 | 1 279 | 836 | 82 | 55 | 913 | 1 030 |
| Personalkostnader | 1 091 | 948 | 639 | 389 | 2 | 100 | 639 | 592 |
| Av- och nedskrivningar | 8 | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 485 | 555 | 229 | 204 | 19 | 61 | 152 | 157 |
| Övriga rörelseposter, netto | −364 | −358 | −285 | −87 | −3 | 24 | −122 | −203 |
| Rörelseresultat | 660 | 175 | 122 | 156 | 58 | −82 | 0 | 78 |
| Räntekostnader | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 |
| Resultat efter finansiella poster | 636 | 263 | 122 | 181 | 58 | −81 | 0 | 69 |
| Bokslutsdispositioner | −150 | −60 | −35 | −45 | 0 | 40 | 0 | 0 |
| Skatt | 111 | 39 | 24 | 32 | 7 | 0 | 4 | 20 |
| Årets resultat | 375 | 164 | 63 | 104 | 51 | −41 | −4 | 49 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 633 | 664 | 668 | 651 | 651 | 651 | 651 | 609 |
| Kortfristiga fordringar | 290 | 139 | 200 | 123 | 52 | 15 | 28 | 68 |
| Kassa och bank | 983 | 444 | 253 | 306 | 47 | 12 | 127 | 95 |
| Omsättningstillgångar | 1 274 | 583 | 453 | 429 | 98 | 27 | 154 | 163 |
| Summa tillgångar | 1 906 | 1 247 | 1 121 | 1 080 | 750 | 678 | 806 | 772 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Balanserat resultat | 559 | 395 | 332 | 228 | 177 | 217 | 222 | 173 |
| Eget kapital | 1 034 | 659 | 495 | 432 | 328 | 276 | 318 | 322 |
| Justerat eget kapital | 1 264 | 770 | 559 | 468 | 328 | 276 | 350 | 354 |
| Obeskattade reserver | 290 | 140 | 80 | 45 | 0 | 0 | 40 | 40 |
| Kortfristiga skulder | 582 | 448 | 546 | 603 | 422 | 402 | 448 | 410 |
| Summa eget kapital och skulder | 1 906 | 1 247 | 1 121 | 1 080 | 750 | 678 | 806 | 772 |
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 997 granskade bolag ligger Jonevret Reach Communication AB i den övre halvan räknat på omsättning, med 2,6 miljoner kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en stark rörelsemarginal om 25,3 procent, och soliditeten var hög — 54,2 procent. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 28 procent. Arbetsstyrkan uppgick till 1 personer, med säte i Stockholm.
Bolaget skall bedriva konsult och rådgivningsverksamhet inom för- säljning, marknadsföring sponsring, evenemang och därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även bedriva reklamverksamhet och där- med förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
- Bengt Håkan Jonevret (f. 1965) Styrelseledamot
- Jenny Kristina Jonevret (f. 1965) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2000-10-31 |
|---|---|
| Adress | Snorrevägen 34, 168 54, Bromma Besök: Snorrevägen 34, Bromma |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |