starkabolag.se

Aktiebolag Karlshamn

Jensen Holding AB

54 sökningar

Omsättning 2025

0 tkr

Rörelsemarginal

–

Soliditet

40,9 %

−19,9 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning00000
Rörelseresultat−15−15−15−15−17
Årets resultat46539431933423
Eget kapital621556462293561
Balansomslutning2 1041 3081 2641 1561 636
Anställda00000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Övriga externa kostnader1515151517
Rörelseresultat−15−15−15−15−17
Ränteintäkter011——
Räntekostnader1829332423
Resultat efter finansiella poster−33−42−46−39−39
Bokslutsdispositioner0000−177
Koncernbidrag62054045080750
Skatt122104849110
Årets resultat46539431933423

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar1 779850850850850
Kortfristiga fordringar241332390243661
Kassa och bank841262463125
Omsättningstillgångar325458414306786
Summa tillgångar2 1041 3081 2641 1561 636
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat1061129321088
Eget kapital621556462293561
Justerat eget kapital861796702533801
Obeskattade reserver302302302302302
Långfristiga skulder841297377457533
Kortfristiga skulder340153123104240
Summa eget kapital och skulder2 1041 3081 2641 1561 636

Verksamhet

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta aktier och andelar i dotter- och intressebolag samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Övriga befattningar
Företagsvärdering

Vad är Jensen Holding AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Jensen Holding AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Jensen Holding AB (559137-7576)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Koncern

Koncernmoder Jensen Holding AB (559137-7576)

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2017-12-06
Bransch Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner (SNI 64212)
Adress
Hantverkaregatan 46, 374 37, Karlshamn
Besök: Hantverkaregatan 46, Karlshamn
F-skattRegistrerad
MomsEj registrerad