Aktiebolag Stockholm
Jayrock Holding AB
81 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
93,3 %
−4,5 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −17 | −21 | −28 | −23 | −12 | −19 | −16 | −16 |
| Årets resultat | −302 | −24 | −1 | 18 | 298 | 931 | 897 | −16 |
| Eget kapital | 1 362 | 1 664 | 1 688 | 1 889 | 2 171 | 1 872 | 941 | 133 |
| Balansomslutning | 1 460 | 1 702 | 1 727 | 1 989 | 2 289 | 2 338 | 1 331 | 1 270 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 | 2022-06 | 2021-06 | 2020-06 | 2019-06 | 2018-06 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 18 | 21 | 28 | 23 | 12 | 19 | 16 | 16 |
| Rörelseresultat | −17 | −21 | −28 | −23 | −12 | −19 | −16 | −16 |
| Ränteintäkter | 15 | 23 | 41 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −2 | 1 | 24 | 22 | 187 | 936 | 897 | −16 |
| Koncernbidrag | −300 | −25 | −25 | 0 | 180 | −5 | 0 | 0 |
| Skatt | 0 | 0 | 0 | 5 | 68 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | −302 | −24 | −1 | 18 | 298 | 931 | 897 | −16 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 | 2022-06 | 2021-06 | 2020-06 | 2019-06 | 2018-06 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 1 235 | 1 250 | 1 240 | 1 100 | 1 152 | 1 319 | 843 | 660 |
| Varulager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 604 |
| Kortfristiga fordringar | 222 | 375 | 406 | 851 | 1 038 | 601 | 477 | 1 |
| Kassa och bank | 3 | 77 | 81 | 38 | 99 | 419 | 11 | 5 |
| Omsättningstillgångar | 225 | 452 | 487 | 889 | 1 137 | 1 020 | 488 | 610 |
| Summa tillgångar | 1 460 | 1 702 | 1 727 | 1 989 | 2 289 | 2 338 | 1 331 | 1 270 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Balanserat resultat | 1 564 | 1 588 | 1 589 | 1 771 | 1 773 | 841 | −56 | −39 |
| Eget kapital | 1 362 | 1 664 | 1 688 | 1 889 | 2 171 | 1 872 | 941 | 133 |
| Justerat eget kapital | 1 362 | 1 664 | 1 688 | 1 889 | 2 171 | 1 872 | 941 | 133 |
| Långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 168 |
| Kortfristiga skulder | 98 | 38 | 39 | 100 | 118 | 466 | 390 | 969 |
| Summa eget kapital och skulder | 1 460 | 1 702 | 1 727 | 1 989 | 2 289 | 2 338 | 1 331 | 1 270 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska äga och förvalta aktier och andelar samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Joakim Jansson (f. 1972) Styrelseledamot
- Mathias Resare (f. 1971) Styrelsesuppleant
Koncern
| Koncernmoder | Jayrock Holding AB (556762-5206) |
|---|
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2008-07-17 |
|---|---|
| Bransch | Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner (SNI 64212) |
| Adress | Åkervägen 92, 121 33, Enskededalen Besök: Åkervägen 92, Enskededalen |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Ej registrerad |