starkabolag.se

Aktiebolag Essunga

Jarenbäck Tech & Mobility AB

74 sökningar

Omsättning 2025

0 tkr

−100,0 %
Rörelsemarginal

–

Soliditet

82,2 %

+45,3 p.e.
Anställda

1

−80,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-102024-102023-102022-102021-10
Omsättning016 10131 86830 31929 374
Rörelseresultat−11−114−33224246
Årets resultat62103−3817815
Eget kapital162155302355177
Balansomslutning1975484 1023 8903 743
Anställda1510910
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-102024-102023-102022-102021-10
Nettoomsättning016 10131 86830 31929 374
Personalkostnader02 8464 7324 4314 928
Av- och nedskrivningar0144372371314
Övriga externa kostnader2551 8203 1543 3203 307
Övriga rörelseposter, netto—−11 405−23 643−21 973−20 579
Rörelseresultat−11−114−33224246
Ränteintäkter1210——
Räntekostnader0641025246
Resultat efter finansiella poster2−178−135172200
Bokslutsdispositioner603259757−175
Skatt04405111
Årets resultat62103−3817815

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-102024-102023-102022-102021-10
Anläggningstillgångar03011 3741 4011 500
Varulager001 7441 6041 427
Kortfristiga fordringar161156560482475
Kassa och bank3691424403341
Omsättningstillgångar1972472 7282 4892 243
Summa tillgångar1975484 1023 8903 743
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat502290127112
Eget kapital162155302355177
Justerat eget kapital162203608738605
Obeskattade reserver060385482539
Avsättningar029812800
Långfristiga skulder151 1471 048886
Kortfristiga skulder34302 1402 0052 141
Summa eget kapital och skulder1975484 1023 8903 743
Ställda säkerheter1 9202 2212 0651 9371 937

Verksamhet

Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 100 procent. Bolaget sysselsatte en person och har sitt säte i Essunga.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva handel samt e-handel med hemelektronik och smarta hemprodukter såsom IT-utrustning, nätverksrelaterade tillbehör, renoverade och återbrukad hemelektronikprodukter, tillbehör för laddning av elfordon, laddkablar och laddboxar, installation och konfigurering av ovanstående. Bolaget ska även bedriva marknadsföring, varumärkesutveckling, licensiering, handel med värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Exekutiva befattningar
Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Jarenbäck Tech & Mobility AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Jarenbäck Tech & Mobility AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Jarenbäck Tech & Mobility AB (559072-9181)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2016-08-17
Bransch Livsmedelshandel med brett sortiment, ej varuhus eller stormarknad (SNI 47112)
Adress
Stadsgårdsvägen 9, 462 32, Vänersborg
Besök: Stadsgårdsvägen 9, Vänersborg
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad
Telefon0512-51611