starkabolag.se

Aktiebolag Västerås

Irsta Hus Västerås 2 AB

42 sökningar

Omsättning 2024

154 tkr

Rörelsemarginal

-95,5 %

Soliditet

0,6 %

+0,0 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2024-122023-062022-062021-062020-06
Omsättning1540701150
Rörelseresultat−1470−61−3819
Årets resultat40−61−3815
Eget kapital7066662765
Balansomslutning11 21410 6089 9352 8185 469
Anställda00000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2024-12*2023-062022-062021-062020-06*
Nettoomsättning1540701150
Av- och nedskrivningar190000
Övriga externa kostnader282038115331
Övriga rörelseposter, netto——250——
Rörelseresultat−1470−61−3819
Resultat efter finansiella poster−1460−61−3819
Koncernbidrag1500000
Skatt00004
Årets resultat40−61−3815

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2024-12*2023-062022-062021-062020-06*
Anläggningstillgångar106002 7002 700
Varulager11 05110 4119 74800
Kortfristiga fordringar168452 475
Kassa och bank41189183113294
Omsättningstillgångar11 10810 6089 9351182 769
Summa tillgångar11 21410 6089 9352 8185 469
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat1615−23150
Eget kapital7066662765
Justerat eget kapital7066662765
Kortfristiga skulder11 14410 5429 8692 7915 404
Summa eget kapital och skulder11 21410 6089 9352 8185 469

* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.

Verksamhet

Räkenskapsåret 2024 omsatte Irsta Hus Västerås 2 AB 154 tusen kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 6 tusen kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -95,5 procent, och soliditeten var låg — 0,6 procent. Bolaget hör hemma i Västerås.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall äga och förvalta fast egendom samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Irsta Hus Västerås 2 AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Irsta Hus Västerås 2 AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Irsta Hus Västerås 2 AB (559205-3663)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2019-05-13
Bransch Utformning av byggprojekt (SNI 68120)
Adress
Enhagsvägen 10, 725 91, Västerås
Besök: Enhagsvägen 10, Västerås
F-skattRegistrerad
MomsEj registrerad