Aktiebolag Stockholm
Irensaga 2 AB
14 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
99,7 %
+0,1 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −18 | −17 | −15 | −22 |
| Årets resultat | 6 289 | 4 379 | 2 723 | 1 521 |
| Eget kapital | 14 159 | 8 079 | 3 905 | 1 571 |
| Balansomslutning | 14 199 | 8 111 | 3 928 | 1 592 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 18 | 17 | 15 | 22 |
| Rörelseresultat | −18 | −17 | −15 | −22 |
| Ränteintäkter | 6 312 | 4 404 | 0 | — |
| Resultat efter finansiella poster | 6 294 | 4 387 | 2 724 | 1 521 |
| Skatt | 5 | 9 | 2 | 0 |
| Årets resultat | 6 289 | 4 379 | 2 723 | 1 521 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 901 | 901 | 901 | 601 |
| Kortfristiga fordringar | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 13 297 | 7 210 | 3 027 | 991 |
| Omsättningstillgångar | 13 298 | 7 210 | 3 027 | 991 |
| Summa tillgångar | 14 199 | 8 111 | 3 928 | 1 592 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 7 820 | 3 650 | 1 132 | 0 |
| Eget kapital | 14 159 | 8 079 | 3 905 | 1 571 |
| Justerat eget kapital | 14 159 | 8 079 | 3 905 | 1 571 |
| Kortfristiga skulder | 40 | 32 | 23 | 21 |
| Summa eget kapital och skulder | 14 199 | 8 111 | 3 928 | 1 592 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska äga och förvalta värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Nils Thunberg (f. 1983) Styrelseledamot
- Sophie Vrang (f. 1984) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2021-09-08 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Utflyktsvägen 38, 168 41, Bromma Besök: Utflyktsvägen 38, Bromma |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |