starkabolag.se

Aktiebolag Stockholm

Irenes Hudvård AB

100 sökningar

Hitta fler företag som Irenes Hudvård AB – inom skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar i Stockholm →

Omsättning 2025

1,3 mkr

−2,6 %
Rörelsemarginal

1,3 %

−8,2 p.e.
Soliditet

59,8 %

+0,9 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning1 2961 3311 3401 2471 259
Rörelseresultat17126−2632−20
Årets resultat34732312−1
Eget kapital501467394371359
Balansomslutning949936926904805
Anställda11112
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning1 2961 3311 3401 2471 259
Personalkostnader760545680694770
Av- och nedskrivningar029292929
Övriga externa kostnader187245267202254
Övriga rörelseposter, netto−332−386−390−290−226
Rörelseresultat17126−2632−20
Ränteintäkter356——
Räntekostnader00044
Resultat efter finansiella poster20131−2029−24
Bokslutsdispositioner24−3448−1224
Skatt1024541
Årets resultat34732312−1

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar300300329358387
Varulager897798119116
Kortfristiga fordringar3237756246
Kassa och bank528522424365256
Omsättningstillgångar649636597546418
Summa tillgångar949936926904805
Aktiekapital100100100100100
Balanserat resultat348275252240241
Eget kapital501467394371359
Justerat eget kapital568552452468446
Obeskattade reserver8410773122110
Kortfristiga skulder364362459411336
Summa eget kapital och skulder949936926904805

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Irenes Hudvård AB 1,3 miljoner kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 641 tusen kronor. Verksamheten bar en tunn rörelsemarginal om 1,3 procent, och soliditeten var hög — 59,8 procent. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 3 procent. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Stockholm.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall bedriva hudvårdsverksamhet med tillhörande försäljning och behandlingar inom hudvårdsverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Irenes Hudvård AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Irenes Hudvård AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Irenes Hudvård AB (556440-3102)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Irenes Hudvård AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 1992-01-24
Bransch Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220)
Adress
Fleminggatan 33, 112 26, Stockholm
Besök: Fleminggatan 33, Stockholm
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad