Aktiebolag Nynäshamn
InTrustVVS AB
14 sökningar
5,8 mkr
−36,5 %8,7 %
+6,6 p.e.67,3 %
+39,1 p.e.5
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 5 795 | 9 122 | 7 345 | 6 260 |
| Rörelseresultat | 507 | 195 | 183 | 1 162 |
| Årets resultat | 385 | 131 | 134 | 921 |
| Eget kapital | 908 | 1 023 | 892 | 946 |
| Balansomslutning | 1 349 | 3 632 | 1 393 | 1 349 |
| Anställda | 5 | 5 | 3 | 2 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 5 795 | 9 122 | 7 345 | 6 260 |
| Personalkostnader | 1 917 | 2 536 | 2 159 | 1 700 |
| Av- och nedskrivningar | 86 | 75 | 5 | 9 |
| Övriga externa kostnader | 884 | 892 | 658 | 355 |
| Övriga rörelseposter, netto | −2 401 | −5 424 | −4 340 | −3 034 |
| Rörelseresultat | 507 | 195 | 183 | 1 162 |
| Ränteintäkter | 2 | 1 | 0 | — |
| Räntekostnader | 6 | 3 | 1 | 2 |
| Resultat efter finansiella poster | 504 | 193 | 182 | 1 161 |
| Skatt | 119 | 62 | 48 | 240 |
| Årets resultat | 385 | 131 | 134 | 921 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 231 | 415 | 20 | 26 |
| Kortfristiga fordringar | 521 | 1 953 | 938 | 458 |
| Kassa och bank | 597 | 1 264 | 435 | 865 |
| Omsättningstillgångar | 1 119 | 3 217 | 1 372 | 1 323 |
| Summa tillgångar | 1 349 | 3 632 | 1 393 | 1 349 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 498 | 867 | 733 | 0 |
| Eget kapital | 908 | 1 023 | 892 | 946 |
| Justerat eget kapital | 908 | 1 023 | 892 | 946 |
| Kortfristiga skulder | 441 | 2 609 | 501 | 403 |
| Summa eget kapital och skulder | 1 349 | 3 632 | 1 393 | 1 349 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Mätt mot de 4 953 bolag som granskas inom samma bransch hamnar InTrustVVS AB över mittlinjen sett till omsättning, med 5,8 miljoner kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en god rörelsemarginal om 8,7 procent, och soliditeten var hög — 67,3 procent. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 36 procent. Bolaget sysselsatte 5 personer och har sitt säte i Nynäshamn.
Bolaget skall bedriva verksamhet inom bygg, design och inredning, samt el-vvs och bygginstallationer.
Styrelse & ledning
- Viktor Granberg (f. 1994) Styrelseledamot
- Oscar Carlsson (f. 1997) Styrelsesuppleant
- Niklas Schierenbeck (f. 1975) Revisor
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2021-10-25 |
|---|---|
| Bransch | Värme- och sanitetsarbeten (SNI 43221) |
| Adress | Jönåkersvägen 17, 122 48, Enskede Besök: Jönåkersvägen 17, Enskede |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |