starkabolag.se

Aktiebolag Göteborg

Intra nu AB

106 sökningar

Omsättning 2025

1,2 mkr

−50,3 %
Rörelsemarginal

2,4 %

+1,6 p.e.
Soliditet

46,9 %

+0,9 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning1 1882 3905 0669 6098 768
Rörelseresultat2920−106258662
Årets resultat7151191419
Eget kapital588582567666724
Balansomslutning1 5721 5901 47603 332
Anställda00056
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning1 1882 3905 0669 6098 768
Personalkostnader009993 3333 512
Av- och nedskrivningar00040
Övriga externa kostnader183281 4651 189
Övriga rörelseposter, netto−1 158−2 362−3 845−4 549−3 405
Rörelseresultat2920−106258662
Ränteintäkter2411200——
Räntekostnader00922
Resultat efter finansiella poster270139−114257748
Bokslutsdispositioner001200−203
Koncernbidrag−260−120000
Skatt34566126
Årets resultat7151191419

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar945945591680509
Varulager000721728
Kortfristiga fordringar5514048291 7411 863
Kassa och bank7624156184232
Omsättningstillgångar6276458852 6462 823
Summa tillgångar1 5721 5901 47603 332
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat531517516425255
Eget kapital588582567666724
Justerat eget kapital737731716911969
Obeskattade reserver188188188308308
Avsättningar472472472467442
Kortfristiga skulder3243482491 8891 858
Summa eget kapital och skulder1 5721 5901 47603 332
Ställda säkerheter1 7961 917200200200

Verksamhet

Intra nu AB omsatte 1,2 miljoner kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 792 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på 2,4 procent — en tunn nivå — medan soliditeten på 46,9 procent får betecknas som god. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 50 procent. Sätet finns i Göteborg.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva handel och konsulttjänster inom databranschen samt äga och förvalta lös egendom samt därmed förenlig verksam- het.

Styrelse & ledning

Styrelse
Övriga befattningar
  • Xuan Tu (f. 1981) Huvudansvarig revisor
Företagsvärdering

Vad är Intra nu AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Intra nu AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Intra nu AB (556834-6240)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Intra nu AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Koncern

Koncernmoder Intra nu AB (556834-6240)

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2010-12-21
Bransch Datordrifttjänster (SNI 62202)
Adress
Barnebergsgatan 21, 442 40, Kungälv
Besök: Barnebergsgatan 21, Kungälv
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad
Telefon031-220230