Aktiebolag Salem 60 sökningar
InnoFusion technology and design AB
Datakonsultverksamhet
Omsättning 2024
56 tkr
Rörelsemarginal
-39,3 %
Soliditet
100,0 %
0,0 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 56 | 0 | 91 | 248 | 336 | 839 | 749 |
| Rörelseresultat | −22 | −37 | 42 | −171 | −2 | 5 | −25 |
| Årets resultat | −22 | −37 | 42 | −179 | −3 | 5 | −25 |
| Eget kapital | 60 | 82 | −114 | −155 | 24 | 27 | 21 |
| Balansomslutning | 60 | 82 | 115 | 93 | 387 | 27 | 212 |
| Anställda | 0 | 0 | 3 | 3 | 2 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 7 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 56 | 0 | 91 | 248 | 336 | 839 | 749 |
| Personalkostnader | 8 | 0 | 75 | 904 | 701 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 0 | 0 | 104 | 0 | 0 | 834 | 0 |
| Övriga rörelseposter, netto | −70 | — | 130 | 485 | 363 | — | −774 |
| Rörelseresultat | −22 | −37 | 42 | −171 | −2 | 5 | −25 |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 0 | 8 | 1 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −22 | −37 | 42 | −179 | −3 | 5 | −25 |
| Årets resultat | −22 | −37 | 42 | −179 | −3 | 5 | −25 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | −48 | 46 |
| Kassa och bank | 58 | 82 | 115 | 93 | 387 | 75 | 166 |
| Omsättningstillgångar | 60 | 82 | 115 | 93 | 387 | 27 | 212 |
| Summa tillgångar | 60 | 82 | 115 | 93 | 387 | 27 | 212 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | −200 | 69 | −206 | −26 | −23 | −28 | −4 |
| Eget kapital | 60 | 82 | −114 | −155 | 24 | 27 | 21 |
| Justerat eget kapital | 60 | 82 | −114 | −155 | 24 | 27 | 21 |
| Långfristiga skulder | 0 | 0 | 229 | 248 | 295 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 68 | 0 | 191 |
| Summa eget kapital och skulder | 60 | 82 | 115 | 93 | 387 | 27 | 212 |
Verksamhet
Mätt mot de 15 041 bolag som granskas inom samma bransch hamnar InnoFusion technology and design AB strax under mitten sett till omsättning, med 56 tusen kronor för räkenskapsåret 2024. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -39,3 procent, och soliditeten var hög — 100,0 procent. Sätet finns i Salem.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolaget ska bedriva design, utveckling, tillverkning, marknadsföring och försäljning av utrustning och lösningar för överföring, lagring och bearbetning av information samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Exekutiva befattningar
- Ying Cheng (f. 1962) Verkställande direktör
Styrelse
- Ying Cheng (f. 1962) Styrelseledamot
- Bengt Eriksson (f. 1965) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2013-12-03 |
|---|---|
| Adress | Lustigknoppsvägen 24, 144 62, Rönninge Besök: Lustigknoppsvägen 24, Rönninge |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |