Aktiebolag Stockholm
InfraWise Group AB
45 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
−100,0 %Rörelsemarginal
–
Soliditet
92,0 %
+4,0 p.e.Anställda
1
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 564 | 1 549 | 486 | 1 366 |
| Rörelseresultat | −15 | −50 | 679 | 44 | 801 |
| Årets resultat | 216 | −19 | 535 | 33 | 627 |
| Eget kapital | 1 317 | 1 201 | 1 219 | 684 | 652 |
| Balansomslutning | 1 431 | 1 364 | 1 691 | 1 029 | 915 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-03 | 2024-03 | 2023-03 | 2022-03 | 2021-03* |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 564 | 1 549 | 486 | 1 366 |
| Personalkostnader | 0 | 306 | 721 | 343 | 337 |
| Övriga externa kostnader | 15 | 308 | 149 | 99 | 228 |
| Rörelseresultat | −15 | −50 | 679 | 44 | 801 |
| Ränteintäkter | 37 | 31 | 0 | — | — |
| Räntekostnader | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 219 | −19 | 677 | 44 | 801 |
| Skatt | 3 | 0 | 141 | 11 | 174 |
| Årets resultat | 216 | −19 | 535 | 33 | 627 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-03 | 2024-03 | 2023-03 | 2022-03 | 2021-03* |
|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 389 | 305 | 146 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 5 | 2 | 0 | 0 | 10 |
| Kassa och bank | 1 037 | 1 057 | 1 545 | 1 029 | 905 |
| Omsättningstillgångar | 1 042 | 1 059 | 1 545 | 1 029 | 915 |
| Summa tillgångar | 1 431 | 1 364 | 1 691 | 1 029 | 915 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 1 076 | 1 195 | 659 | 626 | 0 |
| Eget kapital | 1 317 | 1 201 | 1 219 | 684 | 652 |
| Justerat eget kapital | 1 317 | 1 201 | 1 219 | 684 | 652 |
| Kortfristiga skulder | 114 | 163 | 472 | 345 | 263 |
| Summa eget kapital och skulder | 1 431 | 1 364 | 1 691 | 1 029 | 915 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 100 procent. Bolaget sysselsatte 1 personer och har sitt säte i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Företaget erbjuder konstruktion och konsulttjänster främst med inriktning på konstruktion av byggnadsverk och generellt tjänster inom all anläggningskonstruktion Kundbasen består av andra konsultföretag, entreprenörer, beställare från byggbranschen samt beställare inom den offentliga sektorn. Företaget erbjuder specialiserade tjänster till kunder som behöver kvalitetssäkra delar av konstruktions- och produktionsprocessen i pågående entreprenader. Företaget erbjuder exempelvis granskning av bygghandlingar samt rådgivning. Företaget erbjuder tjänster som beställarstöd inom byggnadsverk och konstruktion, teknisk projektledning och projekteringsledning. Företaget erbjuder tekniska konsulttjänster inom broförvaltning.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Evangelos Kakkavos (f. 1976) Styrelseledamot
- Alexander Hagelberg Kakkavos (f. 2006) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2020-03-06 |
|---|---|
| Bransch | Teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik (SNI 71121) |
| Adress | Tussmötevägen 120D, 122 64, Enskede Besök: Tussmötevägen 120 D LGH 1201, Enskede |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |