Aktiebolag Stockholm
In&Ut Reda AB
57 sökningar
Omsättning 2025
235 tkr
−53,8 %Rörelsemarginal
85,1 %
−7,8 p.e.Soliditet
96,6 %
+1,9 p.e.Anställda
0
−100,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 235 | 509 | 585 | 995 | 800 | 775 | 205 | 0 |
| Rörelseresultat | 200 | 473 | 541 | 950 | 757 | 743 | 185 | −9 |
| Årets resultat | 175 | 402 | 432 | 754 | 595 | 584 | 149 | −9 |
| Eget kapital | 2 248 | 2 273 | 2 071 | 1 834 | 1 267 | 672 | 289 | 189 |
| Balansomslutning | 2 327 | 2 401 | 2 219 | 2 115 | 1 675 | 1 084 | 353 | 194 |
| Anställda | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-11 | 2024-11 | 2023-11 | 2022-11 | 2021-11 | 2020-11 | 2019-11 | 2018-11 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 235 | 509 | 585 | 995 | 800 | 775 | 205 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 33 | 36 | 44 | 45 | 43 | 31 | 20 | 9 |
| Övriga rörelseposter, netto | −2 | — | — | — | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | 200 | 473 | 541 | 950 | 757 | 743 | 185 | −9 |
| Ränteintäkter | 19 | 33 | 3 | — | — | — | — | — |
| Resultat efter finansiella poster | 220 | 506 | 544 | 950 | 757 | 743 | 185 | −9 |
| Skatt | 45 | 104 | 111 | 196 | 162 | 159 | 36 | 0 |
| Årets resultat | 175 | 402 | 432 | 754 | 595 | 584 | 149 | −9 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-11 | 2024-11 | 2023-11 | 2022-11 | 2021-11 | 2020-11 | 2019-11 | 2018-11 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 250 | 250 | 250 | 250 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 119 | 259 | 252 | 183 | 167 | 56 | 141 | 39 |
| Kassa och bank | 1 958 | 1 892 | 1 717 | 1 682 | 1 508 | 1 028 | 212 | 156 |
| Omsättningstillgångar | 2 077 | 2 151 | 1 969 | 1 865 | 1 675 | 1 084 | 353 | 194 |
| Summa tillgångar | 2 327 | 2 401 | 2 219 | 2 115 | 1 675 | 1 084 | 353 | 194 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 2 023 | 1 821 | 1 589 | 1 030 | 622 | 38 | 90 | 148 |
| Eget kapital | 2 248 | 2 273 | 2 071 | 1 834 | 1 267 | 672 | 289 | 189 |
| Justerat eget kapital | 2 248 | 2 273 | 2 071 | 1 834 | 1 267 | 672 | 289 | 189 |
| Kortfristiga skulder | 79 | 128 | 148 | 281 | 408 | 412 | 64 | 5 |
| Summa eget kapital och skulder | 2 327 | 2 401 | 2 219 | 2 115 | 1 675 | 1 084 | 353 | 194 |
Verksamhet
Mätt mot de 2 646 bolag som granskas inom samma bransch hamnar In&Ut Reda AB i den nedre halvan sett till omsättning, med 235 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på 85,1 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 96,6 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 54 procent. Sätet finns i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget är verksamt inom samhällsplanering, infrastrukturplanering, och fastighetsutveckling med rådgivning, utredning, analys, projektledning och genomförande. Bolaget arbetar också inom process- och verksamhetsutveckling inom offentlig verksamhet och fastighets- och byggbranschen. Bolaget kommer också att arbeta inom byggbranschen med konkreta byggprojekt.
Styrelse & ledning
Exekutiva befattningar
- Per Anders Hedkvist (f. 1953) Verkställande direktör
Styrelse
- Ingela Lindh (f. 1959) Ordförande, Styrelseledamot
- Per Anders Hedkvist (f. 1953) Styrelseledamot
- Karin Hedkvist (f. 1989) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2015-12-08 |
|---|---|
| Bransch | Arkitektverksamhet (SNI 71110) |
| Adress | Magnus Ladulåsgatan 53, 118 65, Stockholm Besök: Magnus Ladulåsgatan 53, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |