Aktiebolag Göteborg 58 sökningar
I&N Förvaltning AB
Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder
Omsättning 2025
448 tkr
+7,7 %Rörelsemarginal
36,2 %
−11,7 p.e.Soliditet
9,7 %
+1,5 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 448 | 416 | 384 | 370 | 357 | 352 | 358 | 346 |
| Rörelseresultat | 162 | 199 | 213 | −179 | 140 | 176 | 218 | 193 |
| Årets resultat | 62 | 58 | 83 | −174 | 61 | 60 | 67 | 49 |
| Eget kapital | 422 | 360 | 301 | 218 | 393 | 332 | 271 | 204 |
| Balansomslutning | 4 364 | 4 401 | 4 317 | 4 343 | 4 329 | 4 366 | 4 400 | 4 418 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 448 | 416 | 384 | 370 | 357 | 352 | 358 | 346 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
| Av- och nedskrivningar | 50 | 50 | 44 | 42 | 36 | 36 | 36 | 36 |
| Övriga externa kostnader | 235 | 167 | 127 | 507 | 181 | 139 | 102 | 116 |
| Rörelseresultat | 162 | 199 | 213 | −179 | 140 | 176 | 218 | 193 |
| Ränteintäkter | 1 | 1 | 0 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 91 | 142 | 130 | 74 | 63 | 100 | 103 | 109 |
| Resultat efter finansiella poster | 72 | 58 | 83 | −253 | 77 | 77 | 115 | 84 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 79 | 0 | 0 | −29 | −21 |
| Skatt | 9 | 0 | 0 | 0 | 16 | 17 | 19 | 14 |
| Årets resultat | 62 | 58 | 83 | −174 | 61 | 60 | 67 | 49 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 4 205 | 4 255 | 4 237 | 4 280 | 4 247 | 4 283 | 4 319 | 4 355 |
| Kortfristiga fordringar | 49 | 83 | 62 | 41 | 25 | 18 | 18 | 20 |
| Kassa och bank | 110 | 63 | 18 | 22 | 56 | 65 | 63 | 43 |
| Omsättningstillgångar | 160 | 146 | 81 | 63 | 82 | 83 | 81 | 63 |
| Summa tillgångar | 4 364 | 4 401 | 4 317 | 4 343 | 4 329 | 4 366 | 4 400 | 4 418 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 310 | 252 | 168 | 342 | 282 | 222 | 154 | 105 |
| Eget kapital | 422 | 360 | 301 | 218 | 393 | 332 | 271 | 204 |
| Justerat eget kapital | 422 | 360 | 301 | 218 | 456 | 395 | 334 | 244 |
| Obeskattade reserver | 0 | 0 | 0 | 0 | 79 | 79 | 79 | 50 |
| Långfristiga skulder | 2 694 | 2 780 | 2 858 | 2 969 | 2 718 | 2 421 | 3 016 | 4 108 |
| Kortfristiga skulder | 1 248 | 1 261 | 1 158 | 1 156 | 1 139 | 1 534 | 1 034 | 56 |
| Summa eget kapital och skulder | 4 364 | 4 401 | 4 317 | 4 343 | 4 329 | 4 366 | 4 400 | 4 418 |
| Ställda säkerheter | 3 470 | 3 470 | 3 470 | 3 470 | 3 470 | 3 470 | 3 470 | 3 470 |
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 22 046 granskade bolag ligger I&N Förvaltning AB i den nedre halvan räknat på omsättning, med 448 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en stark rörelsemarginal om 36,2 procent, och soliditeten var låg — 9,7 procent. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 8 procent. Bolaget hör hemma i Göteborg.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Företaget ska bedriva fastighetsförvaltning och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Sargon Barkarmo (f. 1978) Styrelseledamot
- Ninib Staifo (f. 1985) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2014-09-22 |
|---|---|
| Adress | Ängås Gård 31, 421 47, Västra Frölunda Besök: Ängås Gård 31, Västra Frölunda |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Ej registrerad |