starkabolag.se

Aktiebolag Stockholm

HLR Teamet Stockholm AB

60 sökningar

Omsättning 2025

2,3 mkr

+32,9 %
Rörelsemarginal

2,6 %

−13,8 p.e.
Soliditet

-1,7 %

+18,1 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning2 3271 7511 5711 435337
Rörelseresultat60287−36412−20
Årets resultat52287−36810−20
Eget kapital−14−66−353155
Balansomslutning80733315633597
Anställda00000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12*
Nettoomsättning2 3271 7511 5711 435337
Personalkostnader8675375023370
Av- och nedskrivningar101010100
Övriga externa kostnader1 3909051 4151 065357
Övriga rörelseposter, netto—−12−8−11—
Rörelseresultat60287−36412−20
Räntekostnader51400
Resultat efter finansiella poster55287−36812−20
Skatt20020
Årets resultat52287−36810−20

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12*
Anläggningstillgångar102030400
Kortfristiga fordringar62128811724564
Kassa och bank1762595033
Omsättningstillgångar79731312629597
Summa tillgångar80733315633597
Aktiekapital2525252525
Balanserat resultat−91−378−10−200
Eget kapital−14−66−353155
Justerat eget kapital−14−66−353155
Kortfristiga skulder82139950932092
Summa eget kapital och skulder80733315633597

* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte HLR Teamet Stockholm AB 2,3 miljoner kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 192 tusen kronor. Verksamheten bar en tunn rörelsemarginal om 2,6 procent, och soliditeten var låg — -1,7 procent. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 33 procent. Bolaget hör hemma i Stockholm.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolagets skall bedriva utbildning inom första hjälpen och hjärt- lungräddning samt uthyrning och försäljning av sjukvårdsmaterial, första hjälpen material, äga och förvalta värdepapper och fastigheter samt annan därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är HLR Teamet Stockholm AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av HLR Teamet Stockholm AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller HLR Teamet Stockholm AB (559267-9970)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2020-08-21
Bransch Annan övrig utbildning (SNI 85599)
Adress
Korngränd 5, 125 32, Älvsjö
Besök: Korngränd 5, Älvsjö
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad