Aktiebolag Malmö
Hediss Pizzeria AB
90 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
−100,0 %Rörelsemarginal
–
Soliditet
–
Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 179 | 341 | 2 326 | 1 950 | 425 | 1 468 | 3 059 |
| Rörelseresultat | 0 | −72 | −187 | −572 | 695 | −18 | 99 | 37 |
| Årets resultat | 0 | −70 | −188 | −586 | 540 | −18 | 33 | −13 |
| Eget kapital | 0 | 59 | −654 | −466 | 657 | 117 | 135 | 101 |
| Balansomslutning | 0 | 25 | 395 | 1 198 | 1 827 | 117 | 141 | 1 023 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 | 2022-06 | 2021-06 | 2020-06 | 2019-06 | 2018-06 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 179 | 341 | 2 326 | 1 950 | 425 | 1 468 | 3 059 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 36 | 382 |
| Av- och nedskrivningar | 0 | 0 | 0 | 76 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 0 | 49 | 436 | 345 | 1 107 | 241 | 872 | 2 588 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | −202 | −92 | −2 476 | −147 | −202 | −461 | −52 |
| Rörelseresultat | 0 | −72 | −187 | −572 | 695 | −18 | 99 | 37 |
| Ränteintäkter | 0 | 5 | 0 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 0 | 3 | 2 | 14 | 0 | 0 | 60 | 51 |
| Resultat efter finansiella poster | 0 | −70 | −188 | −586 | 695 | −18 | 39 | −14 |
| Skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 155 | 0 | 6 | 1 |
| Årets resultat | 0 | −70 | −188 | −586 | 540 | −18 | 33 | −13 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 | 2022-06 | 2021-06 | 2020-06 | 2019-06 | 2018-06 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 0 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 140 |
| Varulager | 0 | 87 | 82 | 85 | 82 | 80 | 0 | 347 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | −164 | 10 | 44 | 1 743 | 35 | 62 | 423 |
| Kassa och bank | 0 | 73 | 303 | 1 069 | 2 | 2 | 78 | 114 |
| Omsättningstillgångar | 0 | −4 | 395 | 1 198 | 1 827 | 117 | 141 | 883 |
| Summa tillgångar | 0 | 25 | 395 | 1 198 | 1 827 | 117 | 141 | 1 023 |
| Aktiekapital | 0 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 0 | −771 | −516 | 70 | 67 | 85 | 52 | 64 |
| Eget kapital | 0 | 59 | −654 | −466 | 657 | 117 | 135 | 101 |
| Justerat eget kapital | 0 | 59 | −654 | −466 | 657 | 117 | 135 | 101 |
| Långfristiga skulder | 0 | 5 | 356 | 889 | 1 019 | 0 | 0 | 150 |
| Kortfristiga skulder | 0 | −39 | 693 | 775 | 151 | 0 | 6 | 772 |
| Summa eget kapital och skulder | 0 | 25 | 395 | 1 198 | 1 827 | 117 | 141 | 1 023 |
Verksamhet
Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 100 procent. Bolaget hör hemma i Malmö.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska tillhandahålla och erbjuda mat inom restaurang och pizzeria.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Naser Berisha (f. 1962) Styrelseledamot
- Mihrije Berisha (f. 1967) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2014-05-05 |
|---|---|
| Bransch | Restaurangverksamhet (SNI 56110) |
| Adress | Stenboksgatan 1C, 271 51, Ystad Besök: Stenbocksgatan 1 C, Ystad |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |