Aktiebolag Stockholm
Halmstad Fyllinge 20:481 AB
47 sökningar
Omsättning 2025
1,7 mkr
+0,8 %Rörelsemarginal
40,5 %
−2,2 p.e.Soliditet
39,9 %
−3,1 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 1 725 | 1 712 | 1 613 | 1 465 | 1 401 |
| Rörelseresultat | 699 | 732 | 629 | 486 | 444 |
| Årets resultat | −568 | −3 | −301 | −302 | −132 |
| Eget kapital | 8 443 | 9 010 | 9 013 | 9 314 | 9 616 |
| Balansomslutning | 23 737 | 23 982 | 21 073 | 19 992 | 20 384 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 1 725 | 1 712 | 1 613 | 1 465 | 1 401 |
| Av- och nedskrivningar | 760 | 760 | 760 | 760 | 760 |
| Övriga externa kostnader | 305 | 254 | 242 | 232 | 197 |
| Övriga rörelseposter, netto | 39 | 34 | 18 | 13 | — |
| Rörelseresultat | 699 | 732 | 629 | 486 | 444 |
| Ränteintäkter | 0 | 1 | 0 | — | — |
| Räntekostnader | 349 | 291 | 1 | 1 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 350 | 442 | 340 | 199 | 156 |
| Bokslutsdispositioner | 340 | −1 257 | 0 | 0 | 0 |
| Koncernbidrag | −1 315 | 755 | −698 | −558 | −307 |
| Skatt | −57 | −57 | −57 | −57 | −19 |
| Årets resultat | −568 | −3 | −301 | −302 | −132 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 17 541 | 18 244 | 18 946 | 19 649 | 20 352 |
| Kortfristiga fordringar | 6 196 | 5 738 | 2 127 | 343 | 32 |
| Omsättningstillgångar | 6 196 | 5 738 | 2 127 | 343 | 32 |
| Summa tillgångar | 23 737 | 23 982 | 21 073 | 19 992 | 20 384 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 8 961 | 8 963 | 9 264 | 9 566 | 9 698 |
| Eget kapital | 8 443 | 9 010 | 9 013 | 9 314 | 9 616 |
| Justerat eget kapital | 9 482 | 10 319 | 9 324 | 9 625 | 9 927 |
| Obeskattade reserver | 1 309 | 1 649 | 392 | 392 | 392 |
| Långfristiga skulder | 11 200 | 11 200 | 9 593 | 9 593 | 9 593 |
| Kortfristiga skulder | 2 785 | 2 123 | 2 075 | 693 | 783 |
| Summa eget kapital och skulder | 23 737 | 23 982 | 21 073 | 19 992 | 20 384 |
| Ställda säkerheter | 11 200 | 11 200 | 11 200 | 11 200 | 0 |
Verksamhet
Halmstad Fyllinge 20:481 AB omsatte 1,7 miljoner kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 1,3 miljoner kronor. Rörelsemarginalen landade på 40,5 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 39,9 procent får betecknas som god. Bolaget hör hemma i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Ann Sofie Lindroth (f. 1976) Ordförande, Styrelseledamot
- Pernilla Malmunger (f. 1984) Styrelseledamot
- Peter Lövgren (f. 1977) Styrelseledamot
Övriga befattningar
- Fredrik Kroon (f. 1985) Huvudansvarig revisor
Koncern
| Moderbolag | Cibus HoldCo 2 AB (559242-7404) |
|---|---|
| Koncernmoder | Cibus Real Estate AB (publ) (559135-0599) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2019-09-20 |
|---|---|
| Bransch | Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203) |
| Adress | Kungsgatan 26, 111 35, Stockholm Besök: Kungsgatan 26, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |