Aktiebolag Stockholm
Guello Invest AB
110 sökningar
Omsättning 2025
770 tkr
+954,8 %Rörelsemarginal
-8,4 %
Soliditet
85,3 %
+2,3 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 770 | 73 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −65 | −757 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −1 |
| Årets resultat | 38 | 565 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −1 |
| Eget kapital | 638 | 584 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Balansomslutning | 748 | 704 | 20 | 20 | 20 | 239 | 239 | 239 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 770 | 73 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Personalkostnader | 23 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Av- och nedskrivningar | 25 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 687 | 437 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Övriga rörelseposter, netto | −100 | −360 | — | — | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | −65 | −757 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −1 |
| Ränteintäkter | 0 | 1 877 | 0 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 183 | 91 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −247 | 1 029 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −1 |
| Bokslutsdispositioner | 301 | −316 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skatt | 15 | 148 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 38 | 565 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −1 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 71 | 246 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 155 | 192 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 |
| Kassa och bank | 338 | 266 | 20 | 20 | 20 | 236 | 236 | 236 |
| Omsättningstillgångar | 677 | 458 | 20 | 20 | 20 | 239 | 239 | 239 |
| Summa tillgångar | 748 | 704 | 20 | 20 | 20 | 239 | 239 | 239 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 535 | −31 | −30 | −30 | −30 | −30 | −30 | −29 |
| Eget kapital | 638 | 584 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Justerat eget kapital | 653 | 835 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Obeskattade reserver | 19 | 316 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Avsättningar | −4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 110 | −196 | 0 | 0 | 0 | 219 | 219 | 219 |
| Summa eget kapital och skulder | 748 | 704 | 20 | 20 | 20 | 239 | 239 | 239 |
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 350 granskade bolag ligger Guello Invest AB över mittlinjen räknat på omsättning, med 770 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på -8,4 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 85,3 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 955 procent. Sätet finns i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolaget ska bedriva detaljhandel inom ekologisk hudvård samt investeringar inom hudvård.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Dominique Guellouchi (f. 1979) Styrelseledamot
- Nabile Guellouchi (f. 1997) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2013-12-17 |
|---|---|
| Bransch | Detaljhandel med konst samt galleriverksamhet (SNI 47692) |
| Adress | Box 8044, 170 08, Solna Besök: Box 8044, Solna |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |