Aktiebolag Kungsbacka
Golf Outlets Holding Kungsbacka AB
154 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
58,0 %
+20,9 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −4 | −2 | 210 | −2 | 37 | 0 | 24 | 0 |
| Årets resultat | 2 000 | 2 000 | 150 | 3 | 0 | 0 | 24 | 1 000 |
| Eget kapital | 5 554 | 3 554 | 1 904 | 1 754 | 1 751 | 1 751 | 2 252 | 1 525 |
| Balansomslutning | 9 577 | 9 579 | 7 691 | 7 524 | 8 911 | 7 350 | 7 350 | 7 350 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 4 | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| Rörelseresultat | −4 | −2 | 210 | −2 | 37 | 0 | 24 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 1 996 | 1 998 | 360 | −2 | 37 | 0 | 24 | 1 000 |
| Koncernbidrag | 4 | 2 | −210 | 5 | −37 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 2 000 | 2 000 | 150 | 3 | 0 | 0 | 24 | 1 000 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 7 575 | 7 575 | 7 425 | 7 425 | 8 658 | 7 350 | 7 350 | 7 350 |
| Kortfristiga fordringar | 2 000 | 2 000 | 262 | 98 | 253 | 0 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 2 | 4 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 2 002 | 2 004 | 266 | 99 | 253 | 0 | 0 | 0 |
| Summa tillgångar | 9 577 | 9 579 | 7 691 | 7 524 | 8 911 | 7 350 | 7 350 | 7 350 |
| Aktiekapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Balanserat resultat | 2 554 | 554 | 754 | 751 | 751 | 751 | 525 | −475 |
| Eget kapital | 5 554 | 3 554 | 1 904 | 1 754 | 1 751 | 1 751 | 2 252 | 1 525 |
| Justerat eget kapital | 5 554 | 3 554 | 1 904 | 1 754 | 1 751 | 1 751 | 2 252 | 1 525 |
| Långfristiga skulder | 4 020 | 6 025 | 5 627 | 5 558 | 6 948 | 5 350 | 4 566 | 5 100 |
| Kortfristiga skulder | 3 | 0 | 160 | 212 | 212 | 249 | 532 | 725 |
| Summa eget kapital och skulder | 9 577 | 9 579 | 7 691 | 7 524 | 8 911 | 7 350 | 7 350 | 7 350 |
| Ansvarsförbindelser | 9 621 | 9 778 | 9 778 | 10 295 | 13 000 | 3 300 | 4 700 | 5 100 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolagets verksamhet ska vara att bedriva huvudsakligen äga och förvalta aktier i dotterbolag, direkt eller via dotterbolag, bedriva handel med sportartiklar och konfektion, samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Emil Hygrell (f. 1979) Styrelseledamot
- Mathias Pamler (f. 1976) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Björn Thunholm (f. 1981) Revisor
Koncern
| Moderbolag | E Hygrell Holding AB (559026-8768) |
|---|---|
| Koncernmoder | E Hygrell Holding AB (559026-8768) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2008-11-18 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Borgåsvägen 12, 434 39, Kungsbacka Besök: Borgåsvägen 12, Kungsbacka |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |