starkabolag.se

Aktiebolag Sundsvall

Go4J AB

48 sökningar

Omsättning 2025

1,7 mkr

+3,3 %
Rörelsemarginal

10,4 %

−12,2 p.e.
Soliditet

34,4 %

−14,8 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning1 7471 6911 7371 8291 597
Rörelseresultat181381434581466
Årets resultat332278313302268
Eget kapital384362395363330
Balansomslutning1 4421 4611 3691 3031 057
Anställda11111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning1 7471 6911 7371 8291 597
Personalkostnader1 3271 1241 1171 041954
Av- och nedskrivningar1010550
Övriga externa kostnader228153174192167
Övriga rörelseposter, netto—−23—−10−10
Rörelseresultat181381434581466
Ränteintäkter034——
Räntekostnader00220
Resultat efter finansiella poster182383436580466
Bokslutsdispositioner3095−4−165−107
Skatt15811111911391
Årets resultat332278313302268

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar578468357219104
Kortfristiga fordringar334315375630354
Kassa och bank530678637454600
Omsättningstillgångar8649941 0121 084954
Summa tillgångar1 4421 4611 3691 3031 057
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat234321112
Eget kapital384362395363330
Justerat eget kapital496719755720556
Obeskattade reserver141449454450285
Avsättningar69644032020080
Kortfristiga skulder221210200290362
Summa eget kapital och skulder1 4421 4611 3691 3031 057

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Go4J AB 1,7 miljoner kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 556 tusen kronor. Verksamheten bar en god rörelsemarginal om 10,4 procent, och soliditeten var god — 34,4 procent. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 3 procent. Bolaget sysselsatte en person och har sitt säte i Sundsvall.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Konsultverksamhet inom IT, förvalta fastigheter, bedriva handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Go4J AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Go4J AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Go4J AB (559223-6326)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Go4J AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2019-10-23
Bransch Dataprogrammering (SNI 62100)
Adress
Mogatan 47B, 854 60, Sundsvall
Besök: Mogatan 47 B, Sundsvall
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad