Aktiebolag Staffanstorp
Fyra vänner Holding AB
65 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
42,3 %
+1,7 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −15 | −1 | −12 | −11 | −11 | −8 | −17 | −7 |
| Årets resultat | 1 | 1 | 1 | 120 | −13 | −12 | 11 | 0 |
| Eget kapital | 170 | 169 | 168 | 167 | 47 | 60 | 73 | 62 |
| Balansomslutning | 402 | 416 | 342 | 475 | 377 | 343 | 338 | 1 038 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 | 2022-06 | 2021-06 | 2020-06 | 2019-06 | 2018-06 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 15 | 1 | 12 | 11 | 11 | 8 | 17 | 7 |
| Rörelseresultat | −15 | −1 | −12 | −11 | −11 | −8 | −17 | −7 |
| Ränteintäkter | 1 | 0 | 10 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 9 | 8 | 27 | 2 | 5 | 5 | 15 | 20 |
| Resultat efter finansiella poster | −23 | −9 | −29 | −2 | −13 | −12 | −31 | −28 |
| Bokslutsdispositioner | 5 | 0 | 0 | −5 | 0 | 0 | 42 | 28 |
| Koncernbidrag | 20 | 10 | 30 | 130 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skatt | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 1 | 1 | 1 | 120 | −13 | −12 | 11 | 0 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 | 2022-06 | 2021-06 | 2020-06 | 2019-06 | 2018-06 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 332 | 332 | 332 | 332 | 332 | 332 | 332 | 1 032 |
| Kortfristiga fordringar | 6 | 6 | 6 | 143 | 45 | 6 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 64 | 78 | 4 | 0 | 1 | 5 | 6 | 6 |
| Omsättningstillgångar | 70 | 84 | 10 | 143 | 45 | 11 | 6 | 7 |
| Summa tillgångar | 402 | 416 | 342 | 475 | 377 | 343 | 338 | 1 038 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 119 | 118 | 117 | −3 | 10 | 22 | 12 | 12 |
| Eget kapital | 170 | 169 | 168 | 167 | 47 | 60 | 73 | 62 |
| Justerat eget kapital | 170 | 173 | 172 | 171 | 47 | 60 | 73 | 95 |
| Obeskattade reserver | 0 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 42 |
| Kortfristiga skulder | 232 | 242 | 169 | 303 | 330 | 283 | 265 | 934 |
| Summa eget kapital och skulder | 402 | 416 | 342 | 475 | 377 | 343 | 338 | 1 038 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall äga och förvalta aktier samt värdepapper.
Styrelse & ledning
Exekutiva befattningar
- Monica Bengtsson (f. 1965) Verkställande direktör
Styrelse
- Monica Bengtsson (f. 1965) Styrelseledamot
- Amanda Bengtsson (f. 1995) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Martin Johnsson (f. 1978) Revisor
Koncern
| Koncernmoder | Fyra vänner Holding AB (556878-7278) |
|---|
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2011-12-27 |
|---|---|
| Bransch | Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner (SNI 64212) |
| Adress | Rörläggarevägen 2, 245 35, Staffanstorp Besök: Rörläggarevägen 2, Staffanstorp |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Ej registrerad |