starkabolag.se

Aktiebolag Upplands-Väsby

Front Partners AB

41 sökningar

Omsättning 2025

0 tkr

−100,0 %
Rörelsemarginal

–

Soliditet

83,7 %

+14,6 p.e.
Anställda

0

−100,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning0441 5361 3511 494
Rörelseresultat−13−24308202631
Årets resultat−69−68122160501
Eget kapital150219413591690
Balansomslutning2223868921 2641 326
Anställda01111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning0441 5361 3511 494
Personalkostnader023984937788
Övriga externa kostnader134624421275
Övriga rörelseposter, netto—1———
Rörelseresultat−13−24308202631
Ränteintäkter039——
Räntekostnader7068100
Resultat efter finansiella poster−83−88251202631
Bokslutsdispositioner1520−8000
Skatt104942130
Årets resultat−69−68122160501

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar781462135000
Kortfristiga fordringar2071317424422
Kassa och bank124169362340904
Omsättningstillgångar1442406797641 326
Summa tillgångar2223868921 2641 326
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat169237241381139
Eget kapital150219413591690
Justerat eget kapital186267477591690
Obeskattade reserver45608000
Kortfristiga skulder27107399673636
Summa eget kapital och skulder2223868921 2641 326

Verksamhet

Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 100 procent. Sätet finns i Upplands-Väsby.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Konsultverksamhet inom internationell affärsutveckling - hjälpa företag med internationalisering, där företaget identiferar exportmöjligheter och projekleder hela processen med att analysera marknader, möjligheter och utmaningar. Målsättningen är att hjälpa små och medelstora företag med tjänster och produkter med ett intresse av att expandera sin verksamhet att komma till rätt marknader med de rätta förutsättningarna.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Front Partners AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Front Partners AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Front Partners AB (559236-7675)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2020-01-14
Bransch Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Adress
Vårgårdsvägen 6, 194 92, Upplands Väsby
Besök: Vårgårdsvägen 6, Upplands Väsby
F-skattEj registrerad
MomsEj registrerad