starkabolag.se

Aktiebolag Stockholm

Fredrik Önrup AB

52 sökningar

Omsättning 2025

243 tkr

−46,5 %
Rörelsemarginal

15,2 %

+0,0 p.e.
Soliditet

86,1 %

+42,4 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning2434543907801 480
Rörelseresultat3769−337132716
Årets resultat3770−116104427
Eget kapital17914272188583
Balansomslutning2083252491 1861 154
Anställda11111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning2434543907801 480
Personalkostnader184380712642738
Övriga externa kostnader225153226
Övriga rörelseposter, netto———26—
Rörelseresultat3769−337132716
Ränteintäkter010——
Räntekostnader00200
Resultat efter finansiella poster3770−339132716
Bokslutsdispositioner002230−178
Skatt00027111
Årets resultat3770−116104427

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Kortfristiga fordringar190312244950850
Kassa och bank18135236304
Omsättningstillgångar2083252491 1861 154
Summa tillgångar2083252491 1861 154
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat922213834106
Eget kapital17914272188583
Justerat eget kapital17914272365760
Obeskattade reserver000223223
Kortfristiga skulder29183177775348
Summa eget kapital och skulder2083252491 1861 154

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Fredrik Önrup AB 243 tusen kronor — mindre än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 275 tusen kronor. Verksamheten bar en stark rörelsemarginal om 15,2 procent, och soliditeten var hög — 86,1 procent. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 46 procent. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Stockholm.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva konsult- och utbildningsverksamhet inom besöksnäringen, försäljning av råvaror (dryck och mat), främst på provisionsbasis, gentemot hotell- och restaurangbranschen samt därmed jämförlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Fredrik Önrup AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Fredrik Önrup AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Fredrik Önrup AB (559193-4616)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2019-02-02
Bransch Personalutbildning (SNI 85594)
Adress
Luxatan 6, 112 62, Stockholm
Besök: Luxgatan 6, Stockholm
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad