Aktiebolag Upplands-Väsby
Flor vård&behandling AB
46 sökningar
160 tkr
+14,3 %41,3 %
+89,1 p.e.61,7 %
+33,4 p.e.1
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 160 | 140 | 131 | 141 | 86 | 129 | 239 |
| Rörelseresultat | 66 | −67 | −10 | −19 | 16 | 57 | 57 |
| Årets resultat | 61 | −67 | −10 | −19 | 12 | 45 | 41 |
| Eget kapital | 111 | 50 | 97 | 107 | 148 | 136 | 91 |
| Balansomslutning | 180 | 177 | 202 | 223 | 169 | 180 | 140 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 7 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 160 | 140 | 131 | 141 | 86 | 129 | 239 |
| Personalkostnader | 61 | 126 | 109 | 112 | 57 | 53 | 121 |
| Av- och nedskrivningar | 4 | 4 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 28 | 77 | 27 | 46 | 14 | 20 | 59 |
| Övriga rörelseposter, netto | −1 | — | −1 | 1 | 1 | 1 | −2 |
| Rörelseresultat | 66 | −67 | −10 | −19 | 16 | 57 | 57 |
| Resultat efter finansiella poster | 66 | −67 | −10 | −19 | 16 | 57 | 57 |
| Skatt | 5 | 0 | 0 | 0 | 3 | 12 | 16 |
| Årets resultat | 61 | −67 | −10 | −19 | 12 | 45 | 41 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 5 | 10 | 14 | 18 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 40 | 31 | 30 | 67 | 58 | 38 | 40 |
| Kassa och bank | 135 | 136 | 158 | 138 | 111 | 143 | 100 |
| Omsättningstillgångar | 175 | 168 | 188 | 205 | 169 | 180 | 140 |
| Summa tillgångar | 180 | 177 | 202 | 223 | 169 | 180 | 140 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 0 | 47 | 57 | 76 | 86 | 41 | 0 |
| Eget kapital | 111 | 50 | 97 | 107 | 148 | 136 | 91 |
| Justerat eget kapital | 111 | 50 | 97 | 107 | 148 | 136 | 91 |
| Långfristiga skulder | 19 | 70 | 64 | 59 | 0 | 8 | 25 |
| Kortfristiga skulder | 50 | 57 | 41 | 57 | 21 | 36 | 24 |
| Summa eget kapital och skulder | 180 | 177 | 202 | 223 | 169 | 180 | 140 |
| Ansvarsförbindelser | 0 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Mätt mot de 4 302 bolag som granskas inom samma bransch hamnar Flor vård&behandling AB i den nedre halvan sett till omsättning, med 160 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en stark rörelsemarginal om 41,3 procent, och soliditeten var hög — 61,7 procent. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 14 procent. Bolaget sysselsatte 1 personer och har sitt säte i Upplands-Väsby.
Konsult som sjuksköterska på olika verksamhet inom primärvård eller äldreomsorg. Ge olika filer och botox behandlingar.
Styrelse & ledning
- Flor Hamedi (f. 1963) Styrelseledamot
- Abdul Mahmood Hamedia (f. 1957) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2018-08-27 |
|---|---|
| Bransch | Primärvårdsmottagningar med läkare m.m. (SNI 86211) |
| Adress | Kvarnstensvägen 3, 194 92, Upplands Väsby Besök: Kvarnstensvägen 3, Upplands Väsby |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |