Aktiebolag Vellinge
Everleaf Holding AB
52 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
99,2 %
+0,0 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −125 | −143 | −237 | −238 | −1 550 | −758 | −658 | −13 |
| Årets resultat | 11 | −1 998 | −1 366 | 32 258 | −1 350 | 42 | 0 | 0 |
| Eget kapital | 42 270 | 42 259 | 44 257 | 45 623 | 133 365 | 92 | 50 | 50 |
| Balansomslutning | 42 594 | 42 584 | 44 582 | 45 961 | 188 794 | 6 463 | 5 107 | 5 063 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 125 | 143 | 237 | 238 | 1 550 | 758 | 658 | 13 |
| Rörelseresultat | −125 | −143 | −237 | −238 | −1 550 | −758 | −658 | −13 |
| Ränteintäkter | 136 | 173 | 170 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 11 | −1 998 | −1 366 | 32 258 | −1 350 | 42 | −658 | −13 |
| Koncernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 658 | 13 |
| Årets resultat | 11 | −1 998 | −1 366 | 32 258 | −1 350 | 42 | 0 | 0 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 151 | 151 | 201 | 201 | 16 651 | 1 250 | 50 | 50 |
| Kortfristiga fordringar | 31 680 | 31 680 | 33 692 | 34 792 | 39 126 | 1 513 | 1 471 | 13 |
| Kassa och bank | 10 763 | 10 753 | 10 689 | 10 968 | 133 017 | 3 700 | 3 585 | 5 000 |
| Omsättningstillgångar | 42 443 | 42 433 | 44 381 | 45 760 | 172 143 | 5 213 | 5 057 | 5 013 |
| Summa tillgångar | 42 594 | 42 584 | 44 582 | 45 961 | 188 794 | 6 463 | 5 107 | 5 063 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 42 209 | 44 207 | 45 573 | 13 315 | 134 665 | 0 | 0 | 0 |
| Eget kapital | 42 270 | 42 259 | 44 257 | 45 623 | 133 365 | 92 | 50 | 50 |
| Justerat eget kapital | 42 270 | 42 259 | 44 257 | 45 623 | 133 365 | 92 | 50 | 50 |
| Långfristiga skulder | 222 | 223 | 223 | 236 | 55 276 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Kortfristiga skulder | 102 | 102 | 102 | 102 | 153 | 1 371 | 57 | 13 |
| Summa eget kapital och skulder | 42 594 | 42 584 | 44 582 | 45 961 | 188 794 | 6 463 | 5 107 | 5 063 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall förvalta fast och lös egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Mats Håkan Åberg (f. 1953) Styrelseledamot
- Damian Alsborn Marisak (f. 1972) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Jan Fredrik Borg (f. 1974) Huvudansvarig revisor
Koncern
| Koncernmoder | Everleaf Holding AB (559080-1840) |
|---|
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2016-10-12 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Box 259, 201 22, Malmö Besök: Box 259, Malmö |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |