starkabolag.se

Aktiebolag Haninge

Eva Wiå AB

62 sökningar

Omsättning 2025

1,3 mkr

+7,2 %
Rörelsemarginal

6,3 %

−6,8 p.e.
Soliditet

76,5 %

+0,5 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning1 2641 1791 2181 1651 111
Rörelseresultat7915414240275
Årets resultat8316216444188
Eget kapital748665503339670
Balansomslutning1 1041 0269319921 174
Anställda11111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning1 2641 1791 2181 1651 111
Personalkostnader949868891861636
Övriga externa kostnader213145166253215
Övriga rörelseposter, netto−23−12−19−1115
Rörelseresultat7915414240275
Ränteintäkter764——
Resultat efter finansiella poster8615914640275
Bokslutsdispositioner23506619−35
Skatt2648481552
Årets resultat8316216444188

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar578478478378378
Kortfristiga fordringar4729245213
Kassa och bank479519429562783
Omsättningstillgångar525548453613796
Summa tillgångar1 1041 0269319921 174
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat615453289245432
Eget kapital748665503339670
Justerat eget kapital845780658546892
Obeskattade reserver122145195261280
Kortfristiga skulder234216233392224
Summa eget kapital och skulder1 1041 0269319921 174

Verksamhet

Eva Wiå AB omsatte 1,3 miljoner kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 935 tusen kronor. Verksamheten bar en måttlig rörelsemarginal om 6,3 procent, och soliditeten var hög — 76,5 procent. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 7 procent. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Haninge.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva verksamhet inom frisör, makeup och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Eva Wiå AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Eva Wiå AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Eva Wiå AB (556957-7660)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Eva Wiå AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2014-01-09
Bransch Frisörer och barberare (SNI 96210)
Adress
Virkesvägen 25, 136 73, Vendelsö
Besök: Virkesvägen 25, Vendelsö
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad