Aktiebolag Kramfors 53 sökningar
ELVEEL AB
Primärvårdsmottagningar med läkare m.m.
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
88,1 %
−0,6 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −15 | −14 | −13 | −11 | −9 | −9 | −7 | −6 |
| Årets resultat | 189 | −11 | 159 | 190 | 1 658 | 1 325 | −7 | −6 |
| Eget kapital | 1 922 | 1 943 | 2 174 | 2 226 | 2 221 | 1 353 | 28 | 35 |
| Balansomslutning | 2 182 | 2 190 | 2 421 | 2 463 | 2 272 | 1 364 | 191 | 190 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 15 | 14 | 13 | 11 | 9 | 9 | 7 | 6 |
| Rörelseresultat | −15 | −14 | −13 | −11 | −9 | −9 | −7 | −6 |
| Ränteintäkter | 211 | 3 | 5 | — | — | — | — | — |
| Resultat efter finansiella poster | 189 | −11 | 159 | 190 | 1 658 | 1 325 | −7 | −6 |
| Årets resultat | 189 | −11 | 159 | 190 | 1 658 | 1 325 | −7 | −6 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 1 100 | 1 246 | 1 245 | 146 | 146 | 476 | 142 | 142 |
| Kortfristiga fordringar | 30 | 29 | 29 | 28 | 28 | 0 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 252 | 115 | 347 | 389 | 198 | 89 | 49 | 48 |
| Omsättningstillgångar | 1 082 | 945 | 1 176 | 2 317 | 2 126 | 889 | 49 | 48 |
| Summa tillgångar | 2 182 | 2 190 | 2 421 | 2 463 | 2 272 | 1 364 | 191 | 190 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 1 683 | 1 904 | 1 965 | 1 986 | 513 | −22 | −15 | −9 |
| Eget kapital | 1 922 | 1 943 | 2 174 | 2 226 | 2 221 | 1 353 | 28 | 35 |
| Justerat eget kapital | 1 922 | 1 943 | 2 174 | 2 226 | 2 221 | 1 353 | 28 | 35 |
| Långfristiga skulder | 260 | 247 | 247 | 237 | 51 | 11 | 163 | 155 |
| Summa eget kapital och skulder | 2 182 | 2 190 | 2 421 | 2 463 | 2 272 | 1 364 | 191 | 190 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva läkarverksamhet, konstnärlig verksamhet, äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Louise Wallin Larusson (f. 1965) Styrelseledamot
- Peter Frölander (f. 1963) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2014-12-05 |
|---|---|
| Adress | Häggvik 102, 873 99, Nordingrå Besök: Häggvik 102, Nordingrå |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Ej registrerad |